16 Aralık 2014

Rihanna’nın Top 5 Parti Makyajı

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

 

1. Bye Bye Kırmızı: Yılbaşı makyajında kırmızı klişesinden uzaklaşmak bile size farklı kılacaktır.  Klasik kırmızı dudaklar yerine parlak bir vişne modern şıklık için ideal. Göz ve ten makyajında gold-bronz tonlar kullanarak vişne dudaklara denge getirin. 

Tüyo:  Dudakları vurguladığınız bir makyajda, özellikle de ışıltılı bir ruj kullanılmışsa, gözlerde gölgelendirmeden uzak durun. Sadece eyeliner ile netlik vermek yeterli olacaktır.

 

 

2. Pop Renkte Dudaklar: Gözler dudaklarınıza kilitlensin istiyorsanız, Rihanna gibi oranj-mercan tonunda ve mat dokuda bir ruj seçmeniz yeterli.

Bu tarz bir renk kullandığınızda ten makyajında ışıltıdan ve pembeden kaçının. Şeftali ve tarçın tonları kullanın.

Tüyo: Pop renklerin genelde alt tonu sarıdır. Bu yüzden de dişlerinizin beyazına güvenmiyorsanız kesinlikle uzak durun.

 

 

3. Takma Kirpik Etkisi:  Rihanna’nın BFA gecesine katıldığı bu makyajın dikkat noktası gözler ve bunu sağlayan takma kirpikler. Gözleri daha da vurgulamak adına gold-bronz ten makyajı ile kemik yapınızı, dudakla aynı tonda bir kalemle ise dudakların biçimini vurgulamak oldukça önemli.

Tüyo: Takma kirpiklere gerçekmiş gibi davranıyoruz. Kirpik kıvırıcısı ile kıvırmayı, bol maskara ile belirginleştirmeyi ve bakışlara derinlik vermesi için diplerine kalem çekmeyi unutmayın.

 

 

4. Ton Sürton Buğu:  Kirpik diplerinden yukarıya sırasıyla siyah, füme, bronz -kahve renklerin ve göz altlarında metalik grinin bir arada kullanıldığı enfes bir göz makyajıyla karşı karşıyayız. Fırça yardımıyla tüm renkler içiçe geçmiş ve netlik ortadan kaldırılmış.

Tüyo: Yeni nesil buğulu göz makyajında göz altlarında da gölgelendirme var. Kirpik diplerinde kullanılan siyahın sertliğini, bronz kahve ile hafifletmeyi ve göz bitiminde metalik gri ile bakışları yukarı çekmeyi unutmayın.

 

 

5. Kaş Farkı: Rihanna’nın Met Gala’daki makyajında vurucu nokta kaşlarıydı. Uçları alınmış, kaş kemiğinin az biraz önünde biten ve kalemle sertleştirilmiş bu kaşlar, bakışlarda doğal bir lifting etkisi ve başlı başına bir göz makyajı yaratıyor.

Tüyo: Kaşlarınızı kaş maskarası ile boyamak bile klasik makyajınızı anında farklılaştıracaktır. Unutmayın kaşlardaki en ufak değişiklik bile yüz ifadenizin farklı görünmesine neden olur.

 

 

 

ETİKETLER: MAKYAJ , RİHANNA , RİHANNABDAY , PARTİSTİLİ