15 Kasım 2012

Renkler yılı nasıl bitiriyor?

Yılı bitirirken yaklaşan partiler ve davetler için markaların yeni çıkarttığı koleksiyonlara göz atıyoruz. Gece makyajlarında çarpıcı ve zengin renkler göz alıcı paletlerde buluşurken, açık mint ve buzlu tonlar yeni yılın sürprizi oluyorlar..

Burberry’de Burberry Prorsum Sonbahar/Kış 2012 defilesini referans alan zahmetsiz ve zarif bir görünüm var. Bu görünümü yaratmak için zengin mat kahverengi tonlarda puslu gözler ön plana çıkıyor. Cilt görünümü de mat ve hafif.

Kuzeyin şehirli ışıkları Yves Saint Laurent’in yıl sonu makyajının yıldızı. Buz mavisi ve mor dondurucu soğuğun sisli transparanlığında buluşuyor. Bu ilhamla karşımıza çıkan renkler mor ve turkuazlı göz paletlerinde, mavi ve mürdüm ışıltılı glosslarda ve buz mavisinin yeşillere karıştığı ojede hayat buluyor.

Giorgio Armani’nin yılbaşı makyajı açık gri, ay ışığı, bej ve kırmızıdan oluşuyor. Beyaz geceler adlı koleksiyondaki favorimiz Loose Powder, kışa uygun beyaz bir ten için ideal.

Lancome’un kış koleksiyonu bordo ve kahveler üzerine inşa edilmiş olarak Paris’in gecelerinden ilham alıyor. Dudaklar koyu mor bordo, gözler derin kahve.

MAC’in yılbaşı coşkusuna aynı heyecanla hazırlanmış renkleri drama, couture gibi kelimelerle Glamour Daze olarak anılıyor. Altın, pembe ve bordo tonlar gözlerde, nil yeşili hem göz hem tırnaklarda şaşırtıyor. Değşiklik arayanların küçük dokunuşlarla farklılık yaratabilecekleri yumuşak tonlar MAC’te buluşuyor.

Kutlama ışıkları, altın hareli gözler, hayaller ve kutlamada olunacak yer. Chanel’in yeniyıl koleksiyonu gece makyajında rouge noir’la dudakları öne çıkartırken, gözler eyeliner ile belirginleşiyor, altın ve kahveyle daha çarpıcı hale getiriyor.

ETİKETLER: MAKYAJ , MAKYAJ KIŞ 2012