17 Mart 2018

Paris Jackson'dan Dramatik Eyeliner için 2 İpucu

YAZI: EKİN KURBETÇİ

paris-jackson-cat-eye-make-up-beauty

Fotoğraf: @bridgetbragerhair

Genç yıldız Paris Jackson, geçtiğimiz günlerde Dior’un yeni ruju Dior Addict Lacquer Plump çin düzenlenen bir etkinliğe katıldı. Gecede markanın imzası haline gelen kedi gözü makyajını kusur bir şekilde taşıyan Paris, tam anlamıyla bir #makeupgoals anı yaşattı.

Dramatik eyeliner görünümüne ulaşmak profesyonel olmayan makyaj tutkunları için biraz zorlayıcı olsa da imkânsız değil. Paris’in bu cesur göz makyajına daha kolay bir şekilde ulaşmak için de ufak püf noktalarından faydalanabilirsiniz. Bu kadar kalın ve cesur bir eyeliner uygulaması için önceliğiniz likit formüller olmamalı. Kolayca dağılan ve en ufak bir el titremesiyle yoldan çıkan likit eyeliner’ınıza elinizi uzatmadan önce aşağıdaki iki ipucunu keşfedin.

1- Jel Eyeliner ve Far: Kesik uçlu bir eyeliner fırçası ve jel formüller bu tarz kalın görünümler için her zaman daha kullanışlı. Detaylı ve patik bir uygulama sağlayan bu fırçayla eyeliner’ınızın çerçevesini çizip içini doldurduktan sonra siyah bir farla sabitleyin. Bu son adım ultra siyah ve tüm gün yerinden oynamayan bir göz makyajına kavuşmanızı sağlayacak.

2- Göz Kalemi ve Likit Eyeliner: Likit formüllerden vazgeçemiyorsanız makyajınıza göz kalemiyle başlayın. İstediğiniz eyeliner şeklini verip sınırlarını bir kulak temizleme çubuğuyla keskinleştirdikten sonra üzerinden likit eyeliner ile geçin. İlk adımda sürdüğünüz kalem, likit formüllerin cilde daha iyi tutunmasını sağlarken, uygulama sırasında kolayca dağılmasını ve bulaşmasını önleyecek.

Grafik Hatlar: En İyi 10 Eyeliner

ETİKETLER: PARİS JACKSON , GÖZ MAKYAJI , KEDİ GÖZÜ , KUYRUKLU EYELİNER