12 Mart 2015

Miley Bizi Diskoya Götür

YAZI: VALERİE DAYAN

 
Sahneye çıkmadığın zamanlarda çok makyaj yapıyor musun? 
Yüzümde yoğun makyaja tahammül edemiyorum. Küçükken makyajım yapıldığında, “Gerçekten 13 yaşındaki bir kıza takma kirpik taktığınız için çıldırmış olmalısınız” diye düşündüğümü hatırlıyorum. Şu an sadece 22 yaşımdayım ve insanların kendi yüzünü olmadığı birine çevirmesine dayanamıyorum. Dudakları ön plana çıkarmak her zaman hızlı ve kolaydır. Ben ayrıca biraz kontür seviyorum ama bronz tonlar kullanmıyorum çünkü hem tenim hem de saçlarım oldukça beyaz.
 
Nasıl formda kalıyorsun?
Turlarda hiç spor yapamam. Yetmezmiş gibi, bir de her gece fish & chips yiyorum! Birkaç yıl önce glutensiz beslenip pilates yapıyordum. O günlere geri dönmeyi çok istiyorum. Yediklerime pek dikkat etmesem de dengeli davranmaya çalışıyorum. Mesela geçen akşam çok ağır bir akşam yemeği yedikten sonra sabahında yeşil meyve-sebze suyu içip yumurta ve ıspanak yedim.
 
Küçüklüğünde makyaja meraklı mıydın?
Küçükken babamın kullanmama izin verdiği tek şey parlatıcıydı. Bu bile benim için yeterince eğlenceliydi. O yüzden ben de daha genç fanlarıma ve 14 yaşındaki kız kardeşime sadece parlatıcı kullanmalarını öneriyorum.
 
MAC Viva Glam’in yaratılmasında nasıl bir rol oynadın?
Neredeyse bir uzaylıdan esinlenilmiş, diskoyu andıran sanal ve sıcak pembe tonu bizzat kendim yaratmak istedim. Rengi belirledikten sonra sanki bir disko topunu parçalayıp ışıltısını ruja katmışız gibi bir parlatıcı oluşturduk.
 
Viva Glam kampanyası insanların HIV ve AIDS konusunda bilinçlenmesine nasıl katkı sağlıyor?
Buradan elde edilen kaynak eğitime ve ihtiyacı olan insanlara aktarılıyor. Ama bunu nasıl önleyeceğimiz de önemli. Benim hayranlarım çok genç. Onların bilinçlenmesi, AIDS konusunu ailelerinden, arkadaşlarından değil de benden duymaları daha az utanılacak bir şey olabilir.
Müzik dünyasındaki en cesur kadınlardan birisin. Bu, Viva Glam koleksiyonu için renk seçimlerini nasıl etkiledi?
Benim bu kadar canlı ve bağıran renkler seçmemin sebebi aslında tam olarak da bu, ben de çok bağırıyorum! Bence tüm kıyafetler, saç ve makyaj, hepsi bir bütün. Bunları kullanarak istediğiniz mesajı verebilirsiniz. Bu yüzden ben özellikle bu pembe tonu konusunda çok ısrarcı ve sinir bozucu oldum! O beni en iyi yansıtan renk olmalıydı. 
 
İlham aldığın bir güzellik ikonu var mı?
Dolly Parton, çünkü her seferinde ortalığı yıkıyor. Joan Jett, kendi saçını ve makyajını yapıyor ve bence bu çok havalı. O aynı zamanda beni de kendi kendimin makyözü olmam konusunda cesaretlendirdi.
 
Çok büyük bir güzellik evrimi geçirdin. Bu yolda hiç güzellik hataları yaptın mı? Güzellik hatası yapmaktan korkuyor musun?
Saçım konusunda çok fazla hatam oldu. Bir keresinde hiç saç boyamamış birinin saçımı boyamasına izin verdim. Ve ertesi sabah uyandığımda tüm saçlarım yastığıma dökülmüştü! 
 
Günlük güzellik rutinin nelerden oluşuyor?
Ne olursa olsun, ne kadar yorgun olursam olayım her zaman yüzümü yıkarım. Cilt doktorum bana yüz yıkamanın ve nemlendirmenin ne kadar önemli olduğunu anlattı. Geçtiğimiz iki yılda makyaj konusunda her zaman “az çoktur” yaklaşımını benimsedim. Taze bir cilt ve dikkat çekici bir ruj ihtiyacım iki şey. 
 
 

 

 

ETİKETLER: MAKYAJ TREND , DERGİDE BU AY , ARŞİVDEN , MAC , MAC VİVA GLAM , MİLEY CYRUS