30 Nisan 2015

Makyaj Çantası Hafifliyor

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

Renkli Nemlendirici Fondötene Karşı
Şimdilerde yeni nesil fondötenler de oldukça ince bir yapıya sahip ancak hava ısındı mı ten makyajını olabildiğince hafifletmek gerek. Bu yüzden hem cilde homojen bir renk veren hem de nemlendirici özelliği ile ekstra ürün kullanmak zorunda bırakmayan bir adet renkli nemlendirici edinilmeli. Güneş koruma faktörü olanlarla güneş banyosuna bile çıkılabilir.
 
 
Makyaj Altı Bazı Pudraya Karşı
Yağlı ciltlilerin sebum dengesizliği sıcak havalarda artacaktır. Kışın yer yer parlamaları engellemek ve  pürüzsüz bir ten yaratması için kullandığınız pudranızı bir kenara kaldırın. Oil Free yani yağsız içeriğe sahip renksiz bir makyaj altı bazı, tüm gün yağlanma problemine karşı cildi koruyacaktır. Hem gözenek görünümünü de pudradan daha iyi kamufle edecektir.
 
Krem Allık Toz Allığa Karşı
Toz allığınızı bronzlaşan teninizde kullanmayın, özellikle de mat bir dokuya sahipse. Onun yerine parlak ve canlı renkte bir krem allığı çantanıza ekleyin. Krem allık yumuşaklığı ile bronz tene kusursuz uyum sağlayacaktır. Krem allığı asla tüm yanağa sürmeyin, sadece yanak elmalarına az biraz dokundurmanız, güneşte doğal renk almışsınız efekti için yeterli olacaktır.
 
Waterproof Kalem Likit Liner'a Karşı
Kışın sürmek zaten zordu. Yazın sıcak hava ve hızla terleyen ciltte daha da zorlaşacak. Likit liner’ları bir kenara kaldırıp yerine suya dayanıklı bir göz kalemi almak akıllıca olacaktır. Bu arada waterproof ürünleri çıkarmak için özel temizleyicilerden yardım almalısınız ve hergün kullanmamaya dikkat etmelisiniz, aksi taktirde kirpikleriniz zarar görür.
 
 
Dudak Balm’ı Mat Ruja Karşı 
Mat renkte ve dokuda olan herşeyi bir kenara bırakın, canlı renklerin ve parlak dokuların vakti başlıyor. Yoğun ışıklı dudak parlatıcılarının devri kapandı onun yerine dudakları hafifçe renklendiren ve yoğun şekilde nemlendiren dudak balm’ları kullanmaya başlamalısınız.  Akşam saatlerinde daha yoğun bir renk için balm’ınızın altına istediğiniz renkte bir ruju sürebilirsiniz.
 
 

 

 

ETİKETLER: MAKYAJ , MAKYAJ TREND , MAKYAJ SIRLARI , FONDÖTEN , ALLIK , WATERPROOF , DUDAK BAKIMI , RUJ , NARS , YSL , SMASHBOX , AVEDA , BENEFİT