27 Şubat 2016

Londra Moda Haftası'nda Mükemmeliyetçi Doğallık

DERLEYEN: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Duru güzelliğin ön plana çıktığı Londra Moda Haftası'nda, Christopher Kane'den Erdem'e defile arkasında mükemmel doğal görünüm baştan yaratıldı.

J.W Anderson

J.W. Anderson Sonbahar/Kış 2016

J.W Anderson'ın podyumunda 'mükemmeliyetçi doğallık' konsepti yeniden tanımlandı. NARS'ın yetenekli makyaj artisti Mark Carrasquillo mükemmele yakın doğallığı mat makyajda buldu. Taranmış kaşlar, belirginleştirilen dudak çizgileri ve kıvrımlı kirpikler duru makyajın vazgeçilmez elementleri oldu. 


J.W Anderson

Erdem Sonbahar/Kış 2016

Erdem defilesinde doğal güzelliğin arkasındaki isim ise makyaj artisti Val Garland'dı. Val Garland'ın moda haftalarındaki taze görünüm sırrı ise parlak cilt oldu. 30'ların Hollywood esintisinin hissedildiği makyajda, duru güzellik çözülemeyen bilmece Kara Dalya'dan ilham alan şarap kırmızısı dudaklar tamamladı. 


J.W Anderson

Christopher Kane Sonbahar/Kış 2016

Christopher Kane şovunda ise post-yağmur saçlara taze bir görünüm sağlayan hafif bir makyaj eşlik etti. New York ve Londra güzellik devrimlerinden sonra acaba Milano ve Paris Moda Haftaları'nda hangi güzellik trend'leri öne çıkacak diye meraklı bekleyişteyiz.

10 Güzellik Trendi: 2016 Sonbahar Londra Moda Haftası

 

ETİKETLER: NARS , LONDRA MODA HAFTASI , 2016 SONBAHAR KIŞ , JW ANDERSON , ERDEM , CHRİSTOPHER KANE