26 Şubat 2015

Lady Gaga'nın Oscar Makyajı

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

Oscar’lar sahiplerini buldu ama etkileri hala konuşuluyor. Lady Gaga muhteşem performansı  kadar normalde alışık olduğumuzdan faklı görüntüsü ile de çok konuşuldu. 
 
Kırmızı Halı
 
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Tanno, Gaga’nın ten makyajını yaratırken, ten rengine uygun Nars Radiant Creamy Concealer in Custard ve uzun süre kalıcı olan All Day Luminous Weightless fondöten bir arada kullanmış. Soft Velvet Loose pudra ise yüzün orta kısmında parlamaları almak için hafifçe geçilmiş. 
 
 
Gözlerde Nars Dual-Intensity göz farlarının Callisto ve Cassiopeia isimli metalik renklerini kullanan Tanno, yine Nars’a ait Night Series eyeliner ile bakışlara gölgelendirme yaparak Larger Than Life Lengthening maskara ile kirpiklere hacim katmış. Tanno, ruj daha dayanıklı olsun diye Nars’ın Jungle Red kırmızı dudak kalemiyle dudaklara baz oluşturduğunu, ardından Dragon Girl Velvette Matte kalın dudak kalemiyle üzerinden geçtiğini ekliyor, dudak ortalarına ise kalın görünmeleri için Larger Than Life Lip Gloss in 413 BLKR gloss’u sürdüğünü söylüyor.
 
Performans
 
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Tanno, performans sırasında Gaga’nın melek gibi görünmek istemesinden makyajı biraz farklılaştırdığını söylüyor. ‘Kırmızı halıdaki gözleri aynı tuttum. Nars’ın Pressed Powder in Desert isimli pudrasını cildi ve makyajı biraz matlaştırmak için kullandım.’ Dudaklarına taze bir pembelik vermek için Rosebud dudak kalemi ile çerçeveleyip ardından Anita Audacious isimli ruj ile doldurdum.’
 
Vanity Fair After Party
 
 
Gösterişli Oscar günü ve soft renkli makyaj sonrası, parti için biraz daha dramatik, bordo ve tonlarını kullanıldığı bir makyaj yarattığını söylüyor Tonno. Parlak tenini Vientiane Matte Multiple stick ile gölgelendirdiğini ve yanaklarda da Paloma Contour Blush isimli allığı kullandığını ekliyor. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için ayrıca Copacabana Multiple stick’ten de yardım alan Tonno bu ürünün favorisi olduğunu da özellikle belirtiyor. Gözler için uzun süre dayanması için Smudge Proof Eyeshadow  far bazı kullanılmış, üzerine ise Porto Venere far kirpik diplerinden kaş altına kadar sürülmüş. Derin mürdüm bakışlar yaratmak için Tonno,  No:49 far fırçasını ıslatarak Dual-Intensity farların Phoebe ve Subra isimli renklerini karıştırılarak uyguladığını söylüyor.
 
 
Bourbon Street larger Than Life eyeliner net bir şekilde çekilerek göz makyajı tamamlanmış. Ve bu makyajın dudaklarında Bette Audacious ruj, Anse Soleil Velvet dudak kalemi birlikte kullanılmış.
 
 
 
 
 
 

ETİKETLER: LADY GAGA , OSCAR , 87. AKADEMİ ÖDÜLLERİ , NARS , FONDÖTEN , TANNO , DEFİLE , DEFİLE ARKASI , MAKYAJ , MAKYAJ TRED , ÜNLÜ MAKYAJI , DEFİLE MAKYAJI