15 Kasım 2021

Lady Gaga Güzellik Trendlerine Yön Veriyor

YAZI: EKİN KURBETÇİ

house-of-gucci-movie-lady-gaga-red-carpet-style-beauty-hair-makeup

Fotoğraf: @houseofguccimovie

Kırmızı halı geçitleri eski temposuna kavuşuyor ve Lady Gaga da heyecan dozunu yükselten isimler arasında. Söz konusu moda olduğunda güvenli sularda yüzmek Gaga'nın pek de tercih ettiği bir şey değil biliyorsunuz. Kendinden söz ettiren stil ve güzellik tercihleri Lady Gaga'yı ikon statüsüne kavuşturuyor. House of Gucci filmiyle beyaz perdeye de iddialı bir dönüş yapmaya hazırlanan Lady Gaga, bu iddiasını kırmızı halı görünümleriyle de destekliyor. Filmin gala gecelerinde Gucci imzalı kostümleriyle dikkat çekerken Germanotta, tercih ettiği saç ve makyaj görünümleriyle de sezonun güzellik trendlerini kendine uyarlıyor.

house-of-gucci-movie-lady-gaga-red-carpet-style-beauty-hair-makeup

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Geçtiğimiz gün morun en royal tonuna sahip elbisesiyle sosyal medyayı sallayan Lady Gaga, süpermodellere adeta poz verme dersi verirken bir yandan da tona ton makyaj görünümüyle biz güzellik meraklılarını heyecanlandırıyor. Popüler makyaj trendlerinden olan galaktik bakışlar, güzel yıldızın yorumuyla daha derin ve çarpıcı bir karaktere bürünüyor.

house-of-gucci-movie-lady-gaga-red-carpet-style-beauty-hair-makeup

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Lady Gaga'nın bu makyajı renklerden korkmuyor ve toprak tonlarının konfor alanına sığınmıyor. Gözün dış köşesine ve katlanma bölgesine koyu tonlu bir morla derinlik kazandırılırken göz kapağına uygulanıp harmanlanan metalik dokulu farla bakışlar aydınlatılmış. Kirpik diplerine dağıtılan siyah far ve kalem ise göz makyajını derinleştirmiş ve bakışları çerçevelemiş. Dudaklarda ise makyajı ısıtan bir nude kullanılmış ve bu gösterişli makyaj elmas ışıltılarına sahip bir parlatıcıyla tamamlanmış. Gaga'nın Hollywood sarısı saçları ise stil ve makyaj paletiyle kontrast yaratırken tercih edilen sade model, kombinasyonla yarışmıyor ve yıldızın kırmızı halı oyununa sofistike bir şekilde eşlik ediyor. House of Gucci filmine Lady Gaga'nın bu görünümleri bizlerle paylaşmasına fırsat verdiği için yürekten teşekkür ediyoruz.

Lady Gaga'dan Not Almanız Gereken 5 Söz

 

ETİKETLER: LADY GAGA , KIRMIZI HALI MAKYAJI , RENKLİ FAR , HOUSE OF GUCCİ