25 Kasım 2014

Kedi Gözü Makyajı

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

1. Adriana Lima: Lima’nın göz makyajında ‘cat eye’ etkisi oldukça hafif hissediliyor. Çünkü bir kalem ya da eyeliner ile net çekilmemiş. Far ile yaratılşmış. Göz kapaklarının sadece kıvrımına sürülen koyu far gölge etkisi yaratıyor. Aynı far, alt kirpik diplerini bitimine de geçilmiş ve fırça yardımıyla hafifçe kaşlara doğru uzatılmış. 
 
 
2. Doutzen Kroes: İddialı ama dozajında. Kroes’in cat eye makyajı, göz kapaklarının doğal şekli takip edilerek kalem yardımıyla yaratılmış. Göz pınarlarına doğru, alt kirpik diplerine geçilmiş parlak far bakışları irileştirmeye yardımcı. Eğer göz kapaklarınız etliyse bu çengel etkili kuyruktan uzak durmaya çalışın, çünkü bakışlarınızı büyüteceğine düşürecektir.
 
 
3. Coco Rocha:  En iddialı. Gece makyajı için düşünülebilir. Tüm dikkat gözlerde olacağı için dudakların nötr renklerde boyanmasına ekstra dikkat edilmeli. Rocha’nın üçgen oluşturarak yaratılan makyajı, yumuşak uçlu kalem ya da likit eyeliner’la sağlamak mümkün. Ancak el alışkanlığınız yoksa bu modelden uzak durmaya bakın, çünkü çok net ve kalın olduğundan kuyrukların simetrik çekilmesi oldukça önemli.
 
 
 

ETİKETLER: COCA ROCHA , DOUTZEN KROES , ADRİANA LİMA