18 Ekim 2012

Kapatıcı sınıfında Jane Iredale

Amerikalı Jane Iredale makyaj ve cilt bakımı iş birliğinden yola çıkıyor. Cilt problemlerini makyajlayan ve bu esnada bakım yapan markanın ürün gamı oldukça geniş.
Bir nevi renkli cilt bakım ürünleri olarak adlandırılan kozmetik serisinin en güçlü kozu “Amerikan Cilt Kanser Birliği” tarafından etkili güneş koruyucu olarak tavsiye edilmesi. Kapatıcıların çoğu SPF içeriyor.
 

Markayla tanışmamış olanlar, mineral pudralarının kuvvetli kapatıcılar olduğunu bilmeliler. Markayı daha önce tanıyanlarsa bu pudraların hala piyasada güçlü ve nazik birer kapatıcı ve güneş koruyucusu olduğu hatırlayabilirler.
 

Minerallerin niye sevildiğine gelince; Pudra yapısı, kapatıcı özelliği, fondöten oluşları ve titanyum dioksit ve çinko oksit formülleriyle güneş koruması barındırması önemli sebep.
 

Markanın serisi, yüzünde egzema problemleri yaşayanlar ve hassas ciltler için, lazer uygulamalarından sonra bile kullanılabiliyor. Markaya eczaneler kanalıyla ulaşabilirsiniz.


EDİTÖRÜN NOTU:

Jane Iredale’in kapatıcı sınıfı ön planda. Hızlı, hafif ve kalın kapama kategorileri güçlü. Pure Pressed Powder en iyi satan mineralli pudrası. Bu tip pudraları donuk bulanlar ve makyajı yüze daha iyi oturtmak isteyenler için öneri; üzerine nemlendirici sprey sıkın. Renkli bakım serumu Liquid Minerals, yaşlanma etkilerini engellemek için Antioksidanlar içeren jelli bir fondöten. Yüzünde kapatıcıya çok ihtiyaç olmayan ve sadece yüz rengini eşitlemek isteyenler Dream Tint- renkli nemlendiriciyi deneyebilirler. Zap&Hide ise çift başlıklı sivilce kurutucu ve kapatıcısıyla klasmanında öne çıkıyor.
 

ETİKETLER: FONDÖTEN , MAKYAJ