11 Temmuz 2015

İlham Veren 5 Ünlü Makyajı

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

 Düğün makyajına karar veremeyen bir gelin adayıysanız, ilham veren ünlü makyajlarına göz atın.

 Angelina Jolie

15-07/07/angelina_jolie.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

 

Jolie’nin kıyafetiyle aynı renkte sürdüğü metalik açık gri far, özellikle ela veya renkli gözlü gelin adaylarının tercihi olmalı. Gri’nin soğukluğu kirpik diplerine geçilen eyeliner ve takma kirpiklerle kırılıyor. Dudaklarda nude tonlarda bir ruj tüm dikkati gözlere odaklıyor. Modern bir duruş arzulayan gelinlere duyurulur.

 

Adriana Lima

15-07/07/adriana_lima-1436275811.jpg

 Fotoğraf: Getty Images Turkey

 

Kırmızı dudaklar, özellikle koyu saçlı gelin adaylarının tercih edebileceği bir detay. Kırmızı rujun düzgün sürülmesi kadar, seçtiğiniz tona da dikkat etmelisiniz, alt bazında sarı olması dişlerinizi olduğundan daha sarı gösterebilir. Kırmızı rujun en büyük artısı ise beyaz gelinlik ve koyu saçlarla tezat oluşturarak, klasik ve sofistike bir görünüm kazandırması.

 

Jennifer Lopez

15-07/07/jennifer_lopez.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Buğulu göz makyajı gelin makyajında sıklıkla kullanılır. Genelde tercih edilen koyu tonlar yerine Lopez’in makyajındaki gibi gold ve bakır tonları kullanılarak derin ama aynı zamanda aydınlık bakışlar yaratılabilir. Göz pınarlarındaki altın dokunuşlar ve dudaklarda kullanılan kahve-kırmızı Saray’da evlenen bir gelinden iddialı bir parti kızına kadar birçoklarının tercihi olacak bir kombinasyon.

 

Gisele Bündchen

15-07/07/gisele_bundchen.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Gisele’in gümüş ağırlıklı parlak makyajı özellikle yaz gelinlerine çok yakışacaktır. Göz pınarlarında metalik açık renkte simli gri, göz bitiminde yerini parlak füme renge bırakıyor, bu açık-koyu dengesi bakışlara derinlik katıyor. Göz makyajı, ten makyajında ve dudaklarda kullanılan hafif parlak pembe ton ile kusursuz bir denge içinde.

 

Kate Bosworth

15-07/07/makyaj_gozde.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Özellikle Bosworth gibi beyaz bir tene sahipseniz, pembe’nin tüm masumluğunu gelin makyajınızda kullanmalısınız. Gözlerin sade bir maskara ile belirginleştirildiği makyajın başrolünde taze ve genç etki yaratan toz pembe yanaklar ve dudaklar geliyor. Varla yok arası makyajı seven, doğal güzelliği savunan gelinlere önerilir.

 

ETİKETLER: MAKYAJ , ÜNLÜ ÇİFTLER , GELİN , ANGELİNA JOLİE , KATE BOSWORTH , GİSELE BÜNDCHEN , ADRİANA LİMA