20 Şubat 2021

Hailey Baldwin'in Göz Makyajındaki Kilit Ürün

YAZI: EKİN KURBETÇİ

hailey-baldwin-bieber-red-varpet-hair-makeup-beauty

Hailey Baldwin'in makyaj rutini naturel görünümlerden ilham alıyor. Kırmızı halıda bile gösterişli ama asla ağır olmayan güzellik portreleri tercih eden başarılı model, yeni makyajıyla da doğal ve çekici bakışlara ilham veriyor.

hailey-baldwin-bieber-red-varpet-hair-makeup-beauty

Hailey'nin bu görünümü arkasındaki makyaj artisti Adam Burrell. Adam, Hailey'nin cilt makyajında yarı mat bitişli bir fodnöten kullanmış. Yoğun kontürden kaçınan artist şeftali tonlu allık ve içten ışıltı veren highlighter ile baz makyajı tamamlamış. Hailey'nin dudaklarında ise nude tonlu bir ruj tercih edilmiş.

Makyajın doğallığını bozmadan etkileyici sonuç veren asıl detay ise bakışlarda. Gölge tonlu farı göz çevresine harmanlayan Burrell, Hailey'nin çekici bakışları için kuruklu eyeliner uygulamayı tercih etmiş, ancak siyahın kontrast etkisinden kaçınarak kahverengi tonlu bir ürün kullanmış. Kahverengi eyeliner, Hailey Baldwin'den Gigi Hadid'e kadar birçok ünlünün gizli güzellik hamleleri arasında yer alıyor. Bakışları belirginleştiren ancak siyahın keskinliğine sahip olmayan kahve tonları daha yumuşak ama yine de şekillendirici bir görünüm için birebir. Siz de bakışlarınızda bu naturel efekti elde etmek için kahve tonlu bir ürünü makyaj koleksiyonunuza katabilirsiniz; daha buğulu bir sonuç için göz kalemlerinden yardım alabilirsiniz.

Göz Makyajında Yumuşak Etki için Kahverengi Eyelinerlar

ETİKETLER: HAİLEY BALDWİN BİEBER , DOĞAL MAKYAJ , GÖZ MAKYAJI , MAKYAJ HİLESİ