12 Mayıs 2020

Güzellik Deneycisi Lucy Boynton'ın Cesur Makyajları

EDİTÖR: ZEYNEP AKDOĞAN

Soğuk bakışları, iddialı makyaj stili ve bob kesim saçlarıyla kalbimizi çalan Lucy Boynton'ın Twiggy ilhamlı kırmızı halı görünümlerine yakından bakıyoruz.

lucy boynton

Fotoğraf: Getty Images Turkey

“Bir nevi güzellik deneycisi olduğumu söylüyorlar çünkü risk almayı seviyorum.” Doğal görünümün saltanat sürdüğü şu günlerde, Lucy Boynton’ın cesareti güzellik dünyasına taze bir soluk katıyor. Kırmızı saçlar, metalik gözler, sarı, pembe, kobalt mavisi ve yeşil far, yirmi beş yaşındaki yıldızın cesur renk seçimlerinde öne çıkanlar. Boynton’ın alametifarikası ise birbirinden farklı renkleri veya güzellik trendlerini günlük stilinin bir parçası yaptığında bile çabasız görünmesi. Bohem Rapsodi filminde kızıl, The Politician dizisinde ise sarı saçlarla karşımıza çıkan oyuncu, doğal saç rengini unuttuğunu söylüyor: “Rol için saçını kestirmeye ikna etmeniz gereken oyunculardan değilim. Yenilikten korkmuyorum. Hatta, uzun süre saçımın renk ve modelini değiştirmezsem adeta kaşınmaya başlıyorum.” Boynton, sıkça boyanan ve işlem gören saçlarının sağlığını, saça nem, parlaklık ve canlılık veren, saçı fön sıcağına karşı koruyan doğal içerikli vegan yağlara borçlu.

lucy boynton

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Londra’nın ünlü saç tasarımcısı Mark Selley’le çalışan oyuncunun, kırmızı halıda sergilediği Twiggy ilhamlı makyaj stilleriyse Los Angeles merkezli Jo Baker’ın hünerli ellerinden çıkıyor. “Makyajda gözleri öne çıkarıyorsam, ten ve dudakları doğal renklerle geri planda tutuyorum” diyor Baker. Retro detaylarla modern görünümler yaratabilen makyaj artistinin sırrı, far yerine eyeliner kullanmak. “Eyeliner, hem gözleri tek hamlede çekik gösteriyor hem de kat kat uygulanan koyu renk farlardan çok daha taze ve fütüristik görünümler yaratıyor.” Baker, Boynton’ın imzası haline gelen retro modern göz makyajı için önce kirpiklerin göz kapağıyla temas ettiği yeri belirlemenizi öneriyor. “Göz kapağınız düşükse, göz ve eyeliner mesafesini uzatın. Maksimum etki için çizgiyi göz kapağınızın katlandığı yerin biraz daha üzerinden çekin. Eğer Twiggy sizin de idolünüzse, kirpik ve eyeliner arasındaki mesafeyi bej, sarı veya açık mavi tonlarında bir farla renklendirin.”

Lucy Boynton'un İlham Veren 10 Gece Makyajı

ETİKETLER: LUCY BOYNTON , OGÜZEL , GÜZELLİK , MAKYAJ , SAÇ , BOHEM RAPSODİ , THE POLİTİCİAN , VOGUEİNSTAGRAM