06 Şubat 2018

Güzellik Alarmı: Mor Etkisindeki Canlı Bakışlar

EDİTÖR: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Rihanna

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Yüksek pigment ve canlı renkler tekrar yükselişte! 70’lerin disko ruhu, makyajın maksimalist tavrıyla geri mi dönüyor? Güzellik ikonu Rihanna, her zaman olduğu gibi bir makyaj trendinin daha habercisi.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Grammy Ödülleri’nde İspanyol kimliğiyle şovun yıldızını olan Rihanna, gösterişli tavrına after-party’daki oryantalist güzelliğiyle de devam etti. Metalik bronz dudakları ve canlı mor gözlerinin odağı paylaştığı maksimalist makyajıyla Rihanna, leylak bakışların öncüsü oldu.

Fenty Beauty’nin yeni ürünlerini ilk kendi deneyen ve ön gösterimini yapan pop yıldızı, after party’deki güzellik manifestosuyla yeni Fenty’lerini test sürüşüne çıkardığı konuşuldu. Son dönemde sık sık rastladığımız metalik dudakları olağan karşılasak da Riri’nin yüksek pigmentli mor gözleri, sokak stilinde güzellik devrimi yarattı.

2017’de podyumları fetheden Pantone onaylı mor rengi, 2018’in ilk çeyreğinde güzellik dünyasına girmeye hazırlanıyor. Prince, Grace Jones ve David Bowie gibi pop kültürün kült ikonlarının da tercihi olan mor rengi, karakteristik tavrıyla her stile ayak uydurabiliyor. Yüksek pigmentli dinamik makyajıyla radarımıza giren Riri, morun güçlü enerjisini gözler önüne serdi.

Bu sezon minimalist nude’u, flörtöz pembeyi ve ateşli kırmızı pas geçin çünkü mor etkisindeki enerjik bakışlar, orijinal ve çarpıcı güzelliğin yeni sırrı olma yolunda. 

ETİKETLER: GÜZELLİK , MAKYAJ , GÖZ MAKYAJI , RİHANNA