09 Ocak 2019

Güzellik Alarmı: Işıltılı 'Yoga Cilt' Trendi için 5 İpucu

YAZI: EKİN KURBETÇİ

natasha-poly-balmain-vogue-runway

Fotoğraf: Indigital.tv

Cilt makyajındaki doğal hareket sesini yükselterek zirveye tırmanmaya devam ediyor. Bu trendin en son öne çıkardığı görünümün ismi ise ‘Yoga Skin’. Adeta bir yoga seansından henüz çıkmışsınız gibi canlı, enerjik aydınlık ve sağlıkla ışıldayan bu cilt görünümü için trendin öncüsü olan makyaj artisti Sara Hill reçeteyi hazırlamış.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Sara Hill Makeup (@sarahillmakeup)'in paylaştığı bir gönderi ()

Renkli kozmetik ve bakım ürünlerinden oluşan bir kokteylle yapılan yoga cildi makyajı için elinizin altında bulunması gerekenlerin listesi şöyle: 3-4 ölçü orta kapatıcılıkta ve mümkünse su bazlı fondöten, bir ölçü likit aydınlatıcı, bir ölçü bakım yağı ve bir ölçü aydınlatıcı damla. Bu basit formül ve bir araya getirdiğimiz 5 ipucuyla ışıltılı, aydınlık ve taze bir görünüme kavuşmak çok kolay.

1) Artist’in önerisine göre eğer cildiniz karmadan yağlıya dönükse cilt bakım yağını karışımdan çıkarabilir veya ürünü uygulamadan önce cilt üzerine ince bir tabaka toz pudra geçebilirsiniz.

2) Taze ve nemli ışıltının anahtar olduğu bu cilt görünümü için sabitleyici pudrayı rutininizden kaldırmakta veya minimumda tutmakta da fayda var.

3) Unutmayın, her ne kadar Sara Hill, size formülünü açıklamış olsa da ölçüyü kendinize göre değiştirebilir ya da pudra ürünlerle de aynı etkiyi elde edebilirsiniz.

4) Bu arada karışımı parmaklarla veya süngerle uygulamanın da en iyi sonucu verdiğini belirtelim.

5) Son olarak daha çok kapatıcılık istediğiniz yerlerde karışıma bir miktar concealer ilave ederek uygulayabilirsiniz.

2019’un en hit trendlerinden biri olacak yoga ciltler hiper gerçek ama kendiliğinden parlayan ve sağlıklı bir görünüm taşıyor. Ayna cilt trendinin aksine kusurları sıfırlayıp cilde vinil parlaklığı vermektense ‘kusurlu kusursuz’ bir görünümü hedefleyen ve makyaj öncesi bakım rutininin de olmazsa olmazlardan olduğu bu trendi güzellik rutininize hemen ekleyin!

2018-19 Sonbahar/Kış Sezonunun 12 Güzellik Trendi

ETİKETLER: CİLT BAKIMI , DOĞAL MAKYAJ , IŞILTILI CİLT , MAKYAJ TRENDİ