24 Şubat 2020

Güzellik Alarmı: Doğal ve Yoğun Allık

YAZI: EKİN KURBETÇİ

emily-ratajkowski-beauty-street-style-fashion-week

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Soğuk kışın solgun yüzleri sezonun yükselen güzellik trendiyle ısınıyor. Makyajın vazgeçilmezlerinden allık, yoğun ve naturel görünümüyle hem cildinizi canlandırmak hem de daha genç ve taze bir görünüm yaratmak için birebir.

Yeni nesil allık uygulamasının birkaç farklı püf noktası mevcut. Öncelikle kullanacağınız allık, daha sıcak ve taze renklerden olmalı. Güneşten bir öpücük almış, doğal bir hava için bronz ve şeftali tonlara yönelin. Esmerseniz daha karamel tonlu, açık tenliyseniz daha şeker tonlu ürünler cilt tonunuzla kontrast yaratmayacaktır.

Bu trendin en ünlü temsilcilerinden Emily Ratajkowski’nin görünümünü incelemekte de fayda var. Rengi güneşin yüzünüze dokunduğu yerlere uygulayın ve ürünü cildinize iyice harmanlayın. Çünkü sert çizgiler görünümün doğallığını azaltan önemli etkenlerden. Son olarak Emily gübi burnunuzun üzerine dokunduracağınız hafif bir renk size daha taze ve genç bir görünüm verecek. Hatta bu görünümü pekiştirmek için cildinize kaş kaleminizle birkaç çil bile kondurabilirsiniz. Yüzünüzde hiç makyaj yokken bile günü kurtarmanızı ve bakımlı, canlı görünmenizi sağlayacak allık trendi denenecekler listenizin üst sıralarına yerleştirin!

Renk Bombası: En İyi 12 Şeftali Tonlu Allık

ETİKETLER: ALLIK , MAKYAJ TRENDİ , GÜZELLİK TRENDİ , MAKYAJ İPUCU , EMİLY RATAJKOWSKİ