17 Nisan 2012

Güzel kalp Lily Cole

The Body Shop'ta bu ara değişim var. Ambalajlar yenilendi. İçerikler değişti. Mağazaları Pulse ismiyle daha canlandı. Ve marka temsilcisi Lily Cole seçildi. Kalpten gelen güzellik sloganıyla mottosu “İyi görün, iyi hisset, iyilik yap” oldu. Markayla ilgili değişmeyen en önemli şey ise, gezene karşı duyarlılıkları. Etik ticaret kavramını yücelten, hayvanlar üzerinde deney yapmayan, aktivist ve çevre problemlerine kafa yoran The Body Shop'un yeni güzellik hareketi başlıyor.

Aktivist, model ve oyuncu Lily Cole ile kampanya için Londra'da bir araya geldik. Eski model yeni oyuncunun, markayla olan işbirliği için yorumu şöyle; “The Body Shop, insanlara ve çevreye verdiği sürdürülebilir değerle harika bir iş yapıyor. Böyle bir markayı desteklemek bana kendimi iyi hissettiyor. Eğer az da olsa insanları gezegenlerini nasıl daha iyi bir yer haline getirme konusunda düşündürebiliyor ve bu konuda aksiyon almalarını sağlayabiliyorsam, bu beni çok mutlu ediyor. Güzel bir kalpten daha etkili bir şey yoktur”.

Lily Cole iyi görün, iyi hisset ve iyilik yap sloganını kendine uyarladığında; “İyi hissettiğinde zaten iyi görünüyorsun. Kendimi doğada olduğum, rahatlayıp tadını çıkarttığım zaman iyi hissediyorum” diyor.

14 yaşında Londra'da bir barda modellik için keşfedilen Lily Cole'un aktivist kimliği de ön planda. “Büyürken yatak odamın duvarında Edmund Burke'ün “Kötülüğün zaferi için gereken tek şey, iyi kişilerin hiçbir şey yapmamasıdır” diye bir sözü vardı. İyi bir insan olduğumu söylemiyorum, fakat haksızlıkların farkına vardığınızda haksızlığa karşı durabilmelisiniz. Dolayısıyla suçluluk kompleksinin beni biraz etkilediğini söyleyebiliriz.”
 
Annesini ve ruhani liderleri kendine ilham kaynağı olarak alan oyuncunun favori sözü Goethe'den; “Hayal ettiğiniz her şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Cesaretin dahiyane bir gücü ve sihiri var, hadi şimdi başlayın!”.  

Takdir ettiği kadınlarıysa moda dünyasından sıralıyor; “Vivienne Westwood kahramanlarımdan bir tanesidir. Benim için Vivenne, normlara karşı koyan ve sınırları zorlayan yapısıyla doğanın gücünü temsil ediyor. Ayrıca Katherine Poulton, Livia Firth ve Franca Sozzani de sorumlu üretim zincirleriyle modada harika işler çıkartıyorlar! Grace Coddington da olağanüstü!”

Lily Cole'un The Body Shop ile ilgili ilk hikayesi; Henna isimli kızıl saç kınası ve White Musk parfümüyle başlıyor. “White Musk serisi 90'lardaki çocukluğumun nostaljisini hatırlatıyor. Şimdi de Cocoa serisi, Moroccan Rose vücut sütü, sivilcelere iyi gelen çay ağacı yağı, kenevir el kremi ve Honey Bronze bronzlaştırıcı seri vazgeçilmezlerim arasında.”

Hoş bir yüzden öte, iyi hissetmek ve aynı zamanda iyilik yapmak markanın güzellik duruşu. Tutkulu kampanyaları ve aktivist yanı ağır basan The Body Shop, güzelliği bu tavırla şimdi kalp içine alıyor.


Foto Galeri için tıklayın.

İlgili Başlıklar