26 Ocak 2015

Givenchy'den Renkli Bir Korku Şovu

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

Fotograf : @givenchyofficial 

Givenchy’nin baş tasarımcısı Riccardo Tisci, karanlık bir mekanda dramatik ve teatral etkisi kuvvetli bir şov yaratmayı başarmış. Özellikle seçilen antika objeler ve detaylarla 80’li yılların korku filmlerini aratmayacak bir atmosfer yaratılmış. Bu konsepte uygun olarak da makyaj artisti Pat McGrath esktra emek vermiş diyebiliriz. Mankenler yüzlerinde renkli simlerle ve deniz kabukları ile yaratılan tribal etkili maskelerle boy gösterdiler. McGrath kendi instagram hesabında paylaştığı bir videoda, sim ve metalik boya ile yarattığı parlak iskelet suratı için 8 saat boyunca uğraştıklarını belirtiyor.

 

 

 Tisci, ayrıca erkek cast’ın yanında Doutzen Kroes, Joan Smalls, Vanessa Moody, Imaan Hammam gibi dünyaca ünlü kadın modelleri de yürüterek şova başka bir boyut kazandırmayı ve teatralliği yükseltmeyi başarmış. McGrath’ın kadın modeller üzerinde yarattığı buğulu göz makyajı ise yeni bir akım başlatacak cinsten. Işıltılı kömür rengi far göz kapağı üzerinde düz bir hatla yayılmış , sadece göz pınarlarında parlak metalik yeşil farın etkisi hissediliyor. Buğulu makyajı ön plana çıkarmak ve dramatik etkiyi kuvvetlendirmek için mankenlerin kaş renkleri açılmış. Dudaklarda yoğun simli, ıslak bordo ruj ve saçların önlerinde yaratılan sabit-net bukleler ise ispanyol çingenelerine gönderme yapan detaylar olarak göze çarpıyor.

 

Fotoğraf : Pat McGrath 

 

 

 

 

ETİKETLER: GİVENCHY , PAT MCGRATH , 2015 PARİS ERKEK MODA HAFTASI , 2015 PARİS MEN'S FASHİON WEEK , DOUTZEN KROES , JOAN SMALLS , VANESSA MOODY , IMAAN HAMMAM