13 Şubat 2015

Geceye Hazırlık!

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

1. Cildin yağlanmasını engelle!
 
Özellikle yağlı bir cildiniz varsa gecenin ilerleyen saatlerinde sizi hoşlanmadığınız parlamalar içerisinde bırakacaktır. Ara ara pudralanmamak veya yağ emici mendillerden yardım almak elbette bir çözüm, ama iyisi mi siz bu evden çıkmadan çözün. Makyaj sonrası cildinize yağı emerek mat bir görünüm kazandıran spreylerden kullanın.
Skindinavia / No More Shine Spray yağ emici sprey
 
2. Eyeliner çizgisine dikkat!
 
Bir türlü net ve simetrik çekemediğiniz eyeliner’ı yine denediniz ve yine olmadı. Bulaştı, bozuldu. Silmek fazla zahmetli hem makyajın genelini de bozabilirsiniz. Kalın kalem formlu, uygulaması oldukça kolay olan farlarla, hızlıca bozulan bölgede buğulu bir efekt yaratmayı deneyin. Hatta bu kalemi çantanıza da atın, ne olur ne olmaz.
 
Maybelline / Master Smokey kalem far
 
3. Kaş boyanı sabitle!
 
İlk yaptığınızda sonuç harika, ancak gecenin ilerleyen saatlerinde ilk bozulanlardan biri kaşlarınızın şekli olabilir. Kaşlarınıza uyguladığınız far veya kalemin etkisi uzun süre dayansın istiyorsanız, kaş üstüne baz bir ürün uygulayarak bu sorunu baştan halledin.
Nyx / Proofit kaş sabitleyici baz
 
4. Devamlı ruj tazeleme!
 
Gece boyunca aklınız sürdüğünüz kırmızı rujun nasıl göründüğüne gitmesin. Güzel görünmek için kendinizden emin olmalısınız. Long Lasting denilen dayanıklı rujlar, bir çözüm ama etkisinin kuvvetlenmesi ve renginin değişmemesi için, ondan önce dudaklara, rujunuzla aynı renklerde, yumuşak sürümlü mat bir kalem kullanın.
 
Make-up Forever Aqualip dudak kalemi
 
5. Panda efektine hayır!
 
En büyük sorun, gecenin ilerleyen saatlerinde maskara göz altlarına iner, bir bakmışsınız gecenin başındaki seksi bakışların yerinde yeller esiyor. Maskaranın akmaması için ilk adım, kirpik kıvırıcısı ile kirpikleri iyice kıvırmak olmalı, bu sayede göz kırptıkça bile kirpikler alta değmeyecektir. Ve elbette dayanıklı bir maskara kullanmak gerekiyor, hem 24 saat etkili hem de waterproof formüle sahiplerden bir tane denemeli.
 
Lancome / Hypnose Star 24 Hours Waterproof maskara
 
Ayrıca unutmamanız gerekenler:
 
Çok makyaj yapmayın!
Makyaj daha güzel olmanızı sağlamaz ancak doğru yapılmış bir makyaj daha iyi hissetmenizi sağlar. Aslında ‘var ama yok’ etkili bir makyaj yapmak en zorudur. Renkli bir nemlendirici veya ikinci ten etkisine sahip bir fondöten ağırlık yapmadan homojen ve palak bir ten yaratmaya yardım eder.
 
Makyaj altı bazı kullanın!
Gece boyunca kaş kaleminizin bulaşmadığı, farınızın topaklanmadığından emin olun. Bu yüzden makyaj altı bazlarından yardım alın. Bu hem makyajın daha uzun süre dayanmasını hem de çok yoğun ve yüzeysel görünmemesini sağlayacaktır.
 
 

ETİKETLER: LANCOME , MAKEUP FOREVER , NYX / PROOFİT , MAYBELLİNE , SKİNDİNAVİA , EYELİNER , RUJ , MAKYAJ , GÜZELLİK REHBERİ