28 Ocak 2015

Fütüristik Bahar

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

 

DIOR
Hayal gücünü zorlayan saç modeli daha çok konuşulacağa benziyor. Ünlü saç artisti Guido Palau yarattığı modelle, sıradan bir postişi ilgi çekici bir detaya dönüştürmeyi başarmış. Palau, tasarımcı Raf Simons ile klasik bir modeli modern tarzda yorumlamak istediklerini söylemiş. Ucu içeri kıvrılarak toplanan sıkı ve net at kuyruğuna, metal bir zincir halkası yardımıyla takılmış postiş kuyruk, ilk bakıldığında bir göz yanılsaması gibi geliyor. Ancak mantığını anladığınızda deneme isteği uyandıran bir orjinalliğe ve çekiciliğe sahip.  Metal zincir halkaları, Simons tarafından her kıyafete uygun olarak boyanmış. Palau, zahmetsiz gibi görünse de oldukça teknik olan  gerçek bir Christian Dior Couture kuyruğu yaratmış.
 
Christian Dior
 
 
CHANEL
Karl Lagerfeld daha önce de kullandığı mankenlerin göz kısımlarını örten tüllerden Chanel Couture defilesinde yine vazgeçmiyor. Tüllerin arkasında, neredeyse kaşların ortasına kadar taşınmış yeni nesil, sadece hafif far darbeleriyle yaratılmış buğulu bir göz makyajı görüyoruz. Ne maskara var ne kalem. Ancak kaşlar yine özenle boyanmış ve vurgulanmış. Tül örtü tüm dikkatimizi, mankenlerden alıp kıyafetlere ve gözlerden alıp  bahara gönderme yapan, tazelik hisleri yaratan mercan kırmızı rujlu, yumuşak dudaklara götürüyor. 
 
Chanel
 
 
ATELIER VERSACE
Klasik buğulu göz makyajlarına alternatif arandığının bir diğer kanıtı da Atelier Versace Couture makyajı oldu . Makyaj artisti Pat McGrath, koleksiyona hakim grafik dekoltelere gönderme yapan  aynı anda hem buğulu, hem net hem de dramatik bir göz makyajı yaratmayı başarmış. Hem kobalt mavi hem de yoğun siyah eyeliner’ı birarada kullanarak yeni tarz bir Cat Eye (kedi gözü makyajı) yaratıyor. Kaş bitiminde yaratılan buğulu efekte kontrast yaratakarak kaşa paralel , göz kapağı oyuntusunu takip eden net eyeliner çizgisi eşlik ediyor. Modeller After Party’e makyajlarını silmeden katılarak makyajı ne kadar beğendiklerini de kanıtlamış oldular.
 
Atelier Versace
 
 
 

ETİKETLER: CHANEL , CHRİSTİAN DİOR , PARİS COUTURE WEEK , ATELİER VERSACE , 2015 İLKBAHAR YAZ , GUİDO PALAU , SİMONS , SAC , SAC MODELLERİ , MAKYAJ