26 Ocak 2011

Evrenin sırrı kapatıcıda

Bobbi Brown Corrector Creamy ConcealerBobbi Brown makyaj artisti olarak makyaj adımlarının ilkini kapatıcıyla gerçekleştiriyor. O yüzden makyajın ilk adımında işin sırrı ortaya çıkıyor. Kapatıcının yüzde yaptığı değişikliği en büyük sır olarak nitelendiren Bobbi Brown şimdi bu sırrı güncelledi. Kolay dağılan, kremsi ve zengin yapılı kapatıcı(concealer) ve düzeltici(corrector) göz altındaki yorgunluğu gidermekte, yüzü aydınlatmakta ve yaşı düşürmekte usta. Yeni yapısıyla bu ikili koyu halkaları kapatmadaki maharetlerini sergiliyor.
Önce pembe ya da turuncu pigmentli Corrector (düzeltici) ile mor veya yeşil halkalar dağıtılıyor. Açık tenliler için Porselen Bisque, koyu tenliler için Medium to Dark Bisque veya Peach tonları öneriliyor. Daha sonra sarı bazlı krem Concealer(kapatıcı) ile göz altlarını aydınlatarak yüzün geri kalanıyla renk tonu eşitleniyor. Bobbi Brown'ın yeni kapatıcı kitinin fiyatı 78 TL. İçinde kapatıcı ve pudra beraber.

EDİTÖRÜN NOTU:
Bobbi Brown kapatıcı ve düzelticiler göz altı ürünlerindeki alışık olduğumuz ağırlıklardan çok uzak. Hafif kremsi dokusuyla çizgilerin de içine giriyor. Önce uygulanan düzelticinin tonunu teninizle aynı ton gibi görünse de, kanmayıp üzerine kapatıcıyı tekrar uygulayın. Turuncu alt tonunun gün ışığında görünme riski var. Ardından uygulanan göz altı kremiyse yüzdeki ifadeye anında enerji veriyor. Aynı tonlarda uygulayacağınız fondöten de makyajın ikinci önemli adımını oluşturuyor. Göz altı ürünlerini parmakla ya da özel fırçalarıyla gözün iç kenar kısmından başlayarak uygulayın.


İlgili Başlıklar