05 Aralık 2016

Duygu Patlaması: Makyajda Kırmızının Yeni Açılımı

FOTOĞRAF: HARLEY WEIR

güzellik

Kırmızıyı sadece seksapelle ilişkilendirmek, çok daha büyük anlamlar taşıyan bu duygulu renge biraz haksızlık değil mi? Gücün, feminenliğin, yaşam kaynağımızın, utanmanın ve aynı zamanda fütursuzluğun da rengi olan kırmızıya, makyajda da yeni kullanım alanları açılıyor.

güzellik

CHANEL Rouge Allure Velvet in Rouge Feu, 133 TL Le Vernis in Rouge Puissant, 98 TL Boğazlı kazak, CHANEL

Öpücüğün Ardından

Dış çizgileri kalemle netleştirilmiş keskin hatlı kırmızı dudaklar yerine, öpüştükten sonra hafif dağılmış, net çizgileri olmayan dudaklar daha doğal ve gerçekçi. Rengin kalıcı olması için kalemi tüm dudaklara uygulayın, üzerine kırmızı ruj sürün ve dudakların daha büyük gözükmesini istiyorsanız hafif taşırın. Daha sonra ucu ince bir kulak pamuğu ile dudak çerçevesini temizleyin ve dış çizgiyi daha buğulu bir hale getirin.

güzellik

CHANEL Illusion d’Ombre in Rouge Brulé, 122 TL Choker ve duvak, CHANEL

Kızarık Gözler 

Kırmızı dudakları hiç makyaj olmayan gözlerle birleştirip, çok keskin bir görüntü yaratmak yerine, gözlere hafif ışıltılı veya gloss dokusuna sahip kırmızı bir farı, varla yok arasında ve parmakla tampon hareketleri yaparak uygulayın.

güzellik

CHANEL Stylo Yeux Waterproof in Eros, 98 TL

Beklenmedik Yerden 

Kırmızı göz kaleminin, bakışları güçlendirmede en az siyah kalem kadar etkili olabileceğini kim bilebilirdi? Özellikle renkli gözlere çok yakışan kırmızı kalemi henüz kalın bir eyeliner olarak uygulamaya hazır değilseniz, üst ve alt kirpik diplerinize uygulayarak bakışlarınızı derinleştirin.

ETİKETLER: CHANEL , MAKYAJ