05 Kasım 2014

Dudaklarda ‘Balm’ Etkisi

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

Dudaklarınıza parlatıcı sürüyor musunuz? Ben sürmüyorum, hem de uzun bir zamandır. Parlatıcıların eskisi kadar revaçta olmadığı, hızlı bir gerileme dönemine girdiği ve yeni rakipleri olduğu bir gerçek. Peki kim bu rakipler elbette ‘balm’ lar. Her zaman vardılar ama yumuşacık dokuları, daha yoğun renkleri ve bir parlatıcının pabucunu dama atacak kadar doğal ışıltılarıyla yenilendiler. Sezona ve dudaklara damgasını vuracak balmlar, yani ‘renkli dudak nemlendiricileri’ karşınızda!
 
Neden sevdik? Bir rujdan çok daha hafifler. Dudaklarda doğal bir renk ve varla yok arası bir ışıltı bırakıyorlar. Parlatıcılar kadar yapışkan bi dokuları yok, aksine dudak dokusunu iyileştiren, yumuşatan, nemlendiren bir yapıya sahipler. Bu yüzden dudak şekliniz nasıl olursa olsun dudakla bütünleşiyor, yapay durmuyorlar.
 
1. Clinique Chubby Stick 
Kalın kalem formlu ‘balm’ları onunla tanıdık. Mango ve shea yağı içeriğine sahip oldukları için düzenli kullanım sonucu dudak dokusunda gözle görülür iyileşme sağlıyorlar. Hafif renk severlere Baby Tint, daha yoğun renk arayışındakilere Intense serisi önerilebilir. Favorimiz, her dudak ve ten rengine gidecek Chubby Stick Baby Tint in Poppin Poppy.
 
 
 
2. Benefit BeneBalm
Markaya ait Benebalm, Chachabalm, Lollibalm, Posiebalm isimli 4 farklı ve yeni dudak nemlendiricisiyle tanışıyoruz. Süper hafif ve yumuşak bu balm’ların etkisini kuvvetlendirmek için markanın aynı isimli Tint’leriyle birlikte kullanabilirsiniz. Favorimiz; Benetint’in efsane kırmızısının daha hafifi olan Benebalm. 
 
 
 
 
 
3. Tom Ford Lip Color Shine
içeriğinde Brezilya Murumuru yağı ve papatya yağı bulunan bu özel rujlar, dudaklarda hem yoğun bir renk hem de uzun sure dayanan bir parlaklık bırakıyor Favorimiz; öyle doğal bir renk ki, parlak olmasa birşey sürdüğünüz belli olmayacak Lip Color Shine in Quiver.
 
4. Bobbi Brown Sheer Lip Color
Bobbi Brown renkli dudak nemlendiricilerini ilk yaratan markalardan biri. Sheer Lip Color serisinin bir alt ve yeni koleksiyonu olan Surf and Sand, yazın güneş altında dudaklarımızın aldığı renklere gönderme yapan 4 mükemmel renge sahip. Favorimiz; kışın kahve trendine de yakışacak olan, Sheer Lip Color in Sunlint Pink.
 
5. Chanel Rouge Coco Shine
Bir ruj kadar dayanıklı ama parlatıcı kadar da ışıltılı. Rouge Coco Shine 2014 HouteCouture backtage’inde  tatlı bir pembe olan Satisfaction ile kalplerimizi fethetmişti Bu sene 2015 ilkbahar- yaz backstage’inde ise, Ocak’ta satışa sunulacak mükemmel bej-pembe olan Etourdie ile tanıştık. Favorimiz; kışın bordo dudak trendine yakışacak olan Rouge Coco Shine in Fiction.
 
 

ETİKETLER: CHANEL , CLİNİQUE , BENEFİT , BOBBİ BROWN