12 Mart 2016

Dior 2016 Sonbahar: Mürdüm Dudaklar, Twiggy Kirpikler

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Dior

Dior Sonbahar/Kış 2016-17 defilesindeki siyaha kaçan mürdüm dudakları ve punk Twiggy kirpikleriyle moda haftasının en çok dikkat çeken güzelliklerinden biri oldu. Dior defilesinde de moda haftalarını kasıp kavuran karanlık dudaklar trendiyle karşılaştık. Dior’un farkı ise karanlık dudakları gotik etkisinden sıyırıp mürdüm rengiyle ve parlatıcıyla barok lüksüne taşıdı. Barok karanlığını göz kamaştırıcı sunan isim ise Dior’un Makyaj Artisti ve Kreatif İmaj Direktörü Peter Philips oldu.

Dior’un son parfümü Poison Girl’den ilham alan Rouge Dior’un yeni mürdüm rengi ‘Poison’ ile Dior bu seneki duruşunu belli ediyor. Siyaha kaçan mürdüm güçlü ve feminen bir duruş sergiliyor. Tehlikeli, feminen bir kadın profili çizen Dior, gerçek bir ‘femme fatale’ yaratıyor. Hem kalemi hem de ruju olan ‘Poison’, Dior Addict Ultra Gloss in Bulle ile tamamlanarak karanlık görünüm tek hamleyle daha az gotik görünüp, göz kamaştırmaya başlıyor.

 Dior

Dior makyajının dikkat çeken başka bir detayı ise maskara hatası yapışmış kirpikler oldu. Twiggy ruhunu yaşatan punk kirpikler gerçek bir örümceği andırıyordu. Dior kadınının feminenlik, gotiklik arasındaki bu göz alıcı karmaşasını saç artisti Guido Palau yandan ayrılmış iki şık ve basit topuzla dengeledi. Paris Moda Haftası'nda Dior'un yarattığı tehlikeli kadın imajı tüm karmaşalarıyla bize ilham verdi.

  

 

ETİKETLER: DİOR , PARİS MODA HAFTASI , 2016- 17 SONBAHAR/ KIŞ , GÜZELLİK , TREND , DEFİLE MAKYAJI