17 Nisan 2015

Defile Arkasından Yaz Makyajı

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

 
1. Göz Pınarlarına Lip Gloss
Tümü Nars ürünleriyle yapılan orijinal makyajda, modellerin gözlerinde ağlamış efekti yaratılmak istenmiş. Bunun için genelde aydınlatıcı etkili, parlak bir far kullanılır ama bu sefer lip gloss’un yoğun parlaklığı tercih edilmiş. Tam göz pınarına transparan bir lip gloss dokundurun, bol maskara ile tamamlayın. 
 
2. Şakaklara Kadar Aydınlatıcı
Kaş üstündeki kemikten, güldüğünüzde şişen yanak elmasının altına kadar uzanan bölgeye C çizerek highlighter denilen aydınlatıcı etkili bir ürün sürün. Girgin bunu, Nars’ın The Multiple, Luxor isimli sedefli uçuk pembe stick’i ile yapmış. Fırça veya parmakla sürmek yerine sünger kullanmayı deneyin. Islak sünger parlak efekti az biraz emerek cilde dozunda bir ışık bırakacaktır. Yaz gecesi makyajınızda, bronz tende bu parlak efekt dışında başka hiçbir ten ürünü kullanmanıza gerek yok. Modern ve pratik.
 
3. Göz Altlarında Taşırılmış Eyeliner
70’lere ait bir detay gibi ancak bir o kadar da modern. Üst göz kapağına, kirpik diplerinden tam çekilen eyeliner, göz altlarında göz ortasına kadar ve kirpik diplerinden uzaklaşarak çekiliyor. Daha iri bakışlar yaratan bu yöntem yaz davetlerinde fark yaratmak isteyenlerin tercihi olabilir.
Girgin bu görüntü için Nars’ın krem eyeliner’ı ve kesik uçlu asimetrik fırçasından yardım almış.
 
 
4. Parmakla Sürülen Ruj
Nude tonda bir kalemle çerçevelenen dudaklara Nars’ın tatlı gül kurusu rengi olan Dolce Vita sürülmüş. Ancak Girgin ruju, alışık olduğumuz gibi net sürmek yerine sadece parmaklarıyla dokundurmayı ve limitlerini taşırmayı seçmiş. Bu teknik çok daha doğal ve kalın dudaklar yaratıyor. Aklınızda olsun.
 
5. Allık Yerine Gölge
Nars’ın The Multiple isimli çok amaçlı stick’ine hala sahip değilseniz, hemen bir tane edinin. Zira yeni nesil makyajda allıkla renklenmek yerine gölge efekti veren ürünlerle kemik yapısını öne çıkarmak yükselen trend. Bu yazda kendinden hafif ışıltısı olan bronz renkli krem dokulu ürünlerle yanakların hemen altını belirginleştiriyoruz. Girgin bunu The Multiple’in Na Pali Coast rengi ile yapmış.
 
 

 

ETİKETLER: MAKYAJ , GÜZELLİK , RAG&BONE , DEFİLE ARKASI , NARS , EYELİNER , DEFİLE MAKYAJI