06 Ağustos 2016

Chanel’in Kırmızı Tutkusu

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

2016 sonbaharın rengini kırmızı olarak belirleyen Chanel, yeni koleksiyonu Le Rouge Collection N°1 ile kırmızının en tehlikeli, en cüretkar ve en tutkulu tonlarını açığa çıkarıyor.

Chanel

Chanel Makeup Creation Studio’nun başına geçen Lucia Pica, ilk koleksiyonunda kırmızı obsesyonunu bir tutkuya dönüştürdü. Kırmızı rengini adeta yeniden tanımlayan Pica’ya bu serüvende Kristen Stewart cool güzelliğiyle eşlik etti. Birkaç sezondur sansasyon etkisi yaratan matlar ise yine başrol oynarken, Chanel’in yenilenen Allure serisindeki yumuşak kadifemsi dokuların parlak, ışıldayan notalarla birlikteliği avangard bir tavır ortaya koydu.

Chanel

Pica’nın ilhamını kendi kırmızı dudaklarından aldığı koleksiyonda, kırmızı dudaklarda ve tırnaklardaki cazibesini sürdürürken gözlere, kirpiklere ve yanaklara sıçrayarak güzellikte devrim etkisi yaratıyor. Chanel'in kült haline gelen Allure ruj ailesine mat dokusu ve kolay sürümüyle fark yaratan Rouge Allure Ink de katılıyor. Klasik kırmızılardan sıkılanlar için bordonun varoluşundan gelen asaleti ve kırmızının en cüretkar notaları şimdiden sonbaharı dört gözle beklememize neden oluyor.

ETİKETLER: GÜZELLİK , MAKYAJ , CHANEL , KIRMIZI , KRİSTEN STEWART