08 Ekim 2012

Çekim ışığından ilham alan fondöten

Yaş almanın ciltte yarttığı etkiler, bazen kozmetik yardımıyla da giderilmiyor. Farın düşen göz kapaklarını daha da buruşmuş göstermesi, rujun kuruyan ve üzeri çizgilenen dudakların altını çizmesi, fondötenin çizgileri daha da belli etmesi, yarattığı kalın tabakayla cildi yoğun ve yaşlı göstermesi gibi olumsuz etkiler kozmetiklerin yaşlı cilde attığı kazıklardan bazıları. Fakat gelişen teknoloji sayesinde akıllı kozmetikler dert yerine deva oluyor.

Shiseido’nun Radiant Lifting Fondöteni kırışıklık, sarkma ve çökmenin yanında değil, karşısında. Yaşlı görünümün nedenini sarkma ve kırışıklıkların gölgeleri olarak belirliyorlar. Çökmeye neden olan bu faktörleri gidermenin sırrı, ışığın etkileriyle oynamak. Fotoğrafçıların çekimlerde kullandığı yansıtıcı panellerden ilham alan fondöten doğru ışık yansıtma modelini uyguluyor.

Yeni fondötenin içindeki Radiant Lifting Powder yedi yıllık bir araştırmanın ürünü. Pudra, optik olarak ciltteki sarkma ve ince çizgilerin neden olduğu cansızlığı azaltıyor. Düzenli kullanımda cildi sıkılaştırma etkisi var. Fiyatı 118 TL.

ETİKETLER: FONDÖTEN , MAKYAJ