25 Mayıs 2015

Cannes'da Güzellik Geçidi

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

SIENNA MILLER:
 
 Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Festival’in jüri üyesi, kuşkusuz en güzel ve dikkat çekmeyi bilen isimlerden biri.  Miller, Cannes’a kült olacak bir saç kesimiyle katıldı ve kısa saçı çok farklı modellerde kullanmayı başardı.  Kimi zaman kırık fönle iri dalgalar vererek spor bir şıklık yaratırken, ‘Carol’  filminin galasında bordo rujuyla tamamladığı taç örgü denilen net bir model tercih etti. En son Amfar gecesinde ise tamamen dekoltesine odaklanmamız için ortadan ayrık, sade bir ense topuzuyla çıktı karşımıza. Miller gözlerinde hep aynı parlak bej tonlu far ve maskara ikilisini tercih ederken, sadece dudak rengini değiştirerek fark yaratmayı başardı.
 
 
NATASHA POLY:
 
 Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Elmacık kemikleriyle ünlü modeli, yine görkemli kemik yapısını öne çıkardığı makyajlarda gördük. Poly, genelde eyeliner ve takma kirpikle zenginleştirilmiş göz odaklı makyajları tercih ediyor, dudaklarda da seçimini parlak gloss’lardan yana kullanıyor. Bu kuralı Chanel&Vanity Fair partisinde bozarak mat bordo ruj ve ten odaklı, makyajsız gözler tercih ederek bambaşka görünmeyi başardı
 
  Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Poly’nin ayrıca Amfar gecesinde tercih ettiği kurdelalı, net, yarım kuyrukla toplanmış saç modeli de seksi gece elbisesiyle tezat oluşturarak farklı bir etki yarattı.
 
 
LARA STONE:
 
  Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Ünlü model Cannes Film Festivali’nde diğer meslektaşlarının yanında formdan düşmüş izlenimi verdi. Özellikle de Amfar gecesine katıldığı derin dekolteli kıyafetiyle. Stone, ayrık dişleri ve saçından açık renk kaşlara sahip olmasıyla ünlü bir model o yüzden buğulu, yoğun göz makyajları ona çok yakışıyor. Bunu aynı gece yaptığı, Bardot vari, kalın siyah çerçeveli göz makyajıyla da kanıtladı. 
 
 
JOAN SMALLS:
 
  Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Karamel renkli model, kestane rengi gözleri ve aynı renkte saçlarını genelde toprak tonları ve siyahla öne çıkarmayı seçiyor. Festival’in ilk gecesinde beyaz elbisesiyle kontrast yaratan makyajında göz içlerine siyah altına ise altlarında ise tarçın renkli kalem çekerek bakışlara yumuşaklık katılmış. Festival’in ikinci günü ise Smalls, tercih ettiği mat, bej-pembe ve Amfar gecesinde sürdüğü mercan renkli rujla gözlerini geri planda bırakarak dikkati dudaklarına topladı. Genelde saçlarını açık kullanmayı seven Smalls, Festival’in diğer gecelerinde tercih ettiği dalgalı ve dümdüz taranmış saçlarının aksine Amfar gecesinde tercih ettiği geriye yatırılmış, ıslak modelle modern ve seksi bir görünüm kazanmış.
 
EVA LONGORIA:
 
  Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Longoria Festival’in açılış gecesindeki siyah kuyrukla uzatılmış buğulu makyajı ve işli tuvaletiyle oldukça oryantel bir hava sergiledi. İkinci günkü seçiminde onu görmeye alışık olduğumuz dağınık topuzuyla çıktı karşımıza. Sadece kirpiklere odaklı makyajıyla tüm dikkati lacivert Versace kıyafeti çekti. Amfar gecesinde ise yine olabildiğince sade ten ve dudaklar, kalem ve maskara ile belirginleşmiş gözler tercih eden Longoria, aynı gece için saçlarında bol, dağınık örgü ile vasat bir görünüm sergiledi.
 

68. Cannes Film Festivali kırmızı halı görünümleri için tıklayın

 

ETİKETLER: 68. CANNES FİLM FESTİVALİ , CANNES 2015 , MAKYAJ , MAKYAJ TREND , SAÇ TREND , SAÇ RENGİ , SIENNA MILLER , NATASHA POLY , LARA STONE , JOAN SMALLS , EVA LONGORIA , DEFİLE MAKYAJI , ÜNLÜ MAKYAJI