22 Ağustos 2017

Balmain x L’Oreal Koleksiyonuna İlk Bakış

YAZI: EKİN KURBETÇİ

balmain-loreal-lipstick-couture-collection

Fotoğraf: @balmain

Sezonun en heyecanlandıran güzellik iş birliği Balmain x L'Oreal'in12 renkten oluşan ruj koleksiyonuna göz atmaya ne dersiniz? Ünlü Fransız moda devinin ilk kozmetik adımı olan bu birliktelik Olivier Rousteing'in kreatif kanatlarının altında meraklılarıyla buluşuyor. 12 kişilik model ordusuyla birlikte kameralara poz veren tasarımcı yeni ruj koleksiyonunun renklerini ve ilham perilerini açıkladı. Kışkırtıcı timsah yeşilinden altın pırıltılı nude tonlara kadar her rengiyle bu rujlar Balmain'in güçlü ve fark edilen imza duruşunu yansıtıyor.
Balmain'i daha büyük kitlelere ulaştıracak olan bu koleksiyon için "Bir ruj yaratmak kıyafet tasarlamaya benziyor. Giydiğiniz renk sizin zırhınız, bir iletişim aracı veya bir davetiye olabilir." diyen Olivier tasarımlarının transformatif gücünün altını çiziyor.

balmain-loreal-lipstick-couture-collection

Fotoğraf: @balmain

Tribe Glamazone, Tribe Rock ve Tribe Couture isimli 3 temayla tasarlanan her renk tasarımcının 12 kişilik Balmain ordusundaki bir modelden ilham almış. Olivier Rousteing ünlü Hollandalı model Lara Stone'dan esinlendiği ateş kırmızısı Lara rengini "Onun mükemmel sarı saçlarıyla bütünleşen femme fatale tavrını yansıtmak istedim." sözleriyle açıklıyor. Bir Amazon kadını olduğunu söyleyen Ysaunny Brito timsah yeşilini mükemmel bir şekilde taşırken, Seul doğumlu Soo Joo Park ise aykırı ve eklektik tarzını parlak morla yansıtıyor.

balmain-loreal-lipstick-couture-collection

Fotoğraf: Hanna Tveite

Rujların dış tasarımları ise renklerinden rol çalıyor. Mermer dokuyla süslenmiş eksantrik renklerdeki taş görünümlü ambalaj Olivier'in ne kadar detaycı ve mükemmeliyetçi biri olduğunu gösteriyor. Maksimalist ama zamansız bir görsel şölen istediğini söyleyen genç tasarımcı "Eğer Balmain bir ruj koleksiyonu çıkaracaksa bu olabilecek en mükemmel şekilde yapılmalı." diyerek bu ilgi çekici ve zengin görünümü açıklıyor.

balmain-loreal-lipstick-couture-collection

Fotoğraf: L'Oreal Paris

Henüz renkleri resmi olarak açıklanmayan 3 özel parça ise markanın 2017 kış için tasarlanan podyum aksesuarlarından esinlenilmiş. Altın püsküllü kolye şeklindeki bu rujlar Balmain dudaklarını taşımanın en özel yollarından biri!
Maceracı bir renk paleti ve ayrıcalıklı bir deneyim! 20 Eylül'de satışa çıkacak olan her cilt tonuna, kültüre ve tarza hitap eden bu rujları koleksiyonumuza katmak için sabırsızlanıyoruz.

Balmain x L'Oreal Koleksiyonunu Keşfedin

ETİKETLER: RUJ , BAİMAİN , LOREAL