31 Aralık 2010

9 Bilene Sorduk: Prof. Dr. Akın Yücel

Prof Dr. Akın Yücel2010'da güzellik alanında favorilerini değerlendirmeleri için 9 bilene sorduk. Karşınızda Prof. Dr. Akın Yücel'in 5 favorisi.
Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel'in 2010 yılı için seçtiği 5 güzellik favorisi.
1- Kadınlar için güzellik reçetesi hep aynı:
- Cildi içeriden ve dışarıdan nemli tutmak; bol su içmek ve bol nemlendirici kullanmak.
- Güneşten mümkün olduğunca uzak durmakç
- İyi beslenmek, alkol fazla almamak ve iyi uyumak.
- Kilo almamak, düzenli spor yapmak şart, çünkü kilo insnaları olduğundna yaşlı gösteriyor.
- Biraz gece hayatı, biraz alkol insanın yaşama isteğini arttırmakta ve daha da çekici kılmakta.
2- Silüet Lift: Orta yaşa gelmiş, orta yüzünde ve çene kenarınd ahafif sarkmalar başlamış hastalar için ideal çözüm. Saç içerisinden gönderilen özle iplikçikler yardımı ile orta yüz bölgesi askılanıyor. Böylece yanak yükseliyor, burun kenarından aşağıya doğru inen derinleşmiş izler açılıyor ve çene kemiği üzerindne yığılmalar toplanıyor.
3- Endoskopik karın germe: Karında aşırı bir cilt fazlası olmayan, ancak doğuma bağlı olarak karın duvarı gevşemiş orta yaşlı hastalarda endoskopik karın germe. Hem izi çok kısa, hem de ağrısı çok az. Beraberinde karın ve bel bölgesinde lipposuction da yapılıyor. Hasta aynı gün evine gidebiliyor.
4- Meme protezleri: Form stable dediğimiz şeklini koruyan protezlerin komplikasyon oranı çok düşük. Uygulama FDA onaylı.
5- Popo protezleri: Basık ve düşük kalçalar için. İzi neredeyse hiç gözükmüyor ve yüksek arkaya doğru çıkık, yuvarlak ve çekici bir kalça görünümü kazandırıyor.

 

İlgili Başlıklar