30 Aralık 2010

9 Bilene Sorduk: Fatih M. Arıman

Fatih M. Arıman2010'da güzellik alanında favorilerini değerlendirmeleri için 9 bilene sorduk. Karşınızda Hillside City Club İstinye Spor Şefi Fatih M. Arıman'ın 5 favorisi.
1- Power Challange: Aerobiğin ardından dumbell ve barla alt ve üst vücudu çalıştıran egzersizlerden oluşan dinamik ve statik streching ile sona eren bir uygulama.
2- RealRyder: Gerçek bir bisiklet gibi yatan , dönen, eğilen kondisyon bisikleti. Sola ve sağa 45 derece yatıyor. Uzman eğitmenler eşliğinde yaılan Real Ryder egzersiziyle 50 dakikada 650-700 kalori harcanabiliyor.
3- Krankcycle: Bu yılın en çok tercih edilen egzersizlerinden biri Krankcycle. Tekerleğin yeniden icat edilmiş hali. Grup halinde yapılan Krankcycle ile 30 dakikalık bir Kranking egzersziinde 500 kalori yakılabiliyor.
4- Pilates: Pilatesi diğer egzersizlerden ayıran en temel özellik, günlük hayatta kullanılmayan güçsüz kasları da çalıştırarak omurgayı güçlendirmeye duruş bozukluklarını düzletmeye ve dik durmayı sağlamaya destek olması.
5- Aqua Zumba: Latin müzik eşliğinde dans ve fitness hareketlerini birleştiren Aqua Zumba suda yapılan egzersizi bir havuz partisine dönüştürüyor. Aqua Zumba ile 1 saatlik egzersizler sırasında 500-700 kalori yakılabiliyor, suyun direncinden dolayı hareketler karadakinden 12 kat fazla oluyor.

 

İlgili Başlıklar