23 Şubat 2015

87. Oscar Töreni: Gecenin Saç ve Makyaj Sırları

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Dakota Johnson

Tek omuzdan taşlı, derin yan yırtmaçlı kırmızı Saint Laurent elbisesi, elbisesiyle aynı renk ruju, ve çabasızca toplanmış doğal at kuyruğu ile gecenin en gözde isimlerinden biriydi. Johnson’un Fifty Shades Of Grey için kestane kahveye boyattığı saçları ve doğal düşüşlü kakülleri önümüzdeki dönemin kesinlikle en popüler modellerinden biri olmaya aday.

 

 

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Mairon Cotillard

Dekoltesiz de çekici olunabileceğinin kanıtı. Cotillard, siyah bant detaylı beyaz kuyruklu Dior Couture elbisesi, pırlanta küpelerini vurgulayan kasket model, burgu dönüşlü yan topuzu ve neredeyse yok denecek kadar az makyajı ile ön plandaydı. 

 

 

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Rosamund Pike

Kısa kesim saçlarını ensede dağınık tarzda toplamış olan Pike, şeftali-bronz yanaklar, az biraz gölgeli gözler ve sadece parlatıcı sürülmüş dudaklarıyla oldukça sade, modern ama aynı zamanda etkileyici bir görünüme sahipti.

 

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Felicity Jones

Ten rengine yakışmayan soğuk gri tuvaleti ve  vasat makyajıyla Felicity Jones ne yazık ki kırmızı halı’nın kaybedenleri arasında. Özellikle de yandaki uzun kakülleri de toplayarak yapılmış özensiz topuzu, Jones’un démodé görünmesinde oldukça etkili olmuş.

 

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Cate Blanchette

Siyah kadife, sırt dekolteli John Galliano elbisesini farklılaştırmak için saç ve makyajı değil mavi kolyesini kullanmış. Blanchette de aynı Rosamund Pike gibi gold ve şeftali tonları kullanılmış, varla yok makyajı ve geriye doğru bolca toplanmış dağınık topuzuyla modern bir gösterişe sahipti.

 

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Julianne Moore

En iyi kadın oyuncu Oscar’ını eve götüren Moore, yan kakül ayrılarak ensede yapılmış topuzu, beyaz teninde kontrast yaratan kızıl -kahve ruju, şeftali-bronz allığı, kirpik detaylı göz makyajı ile üzerindeki Chanel tuvalete yakışan klasik bir güzellik sergiledi.

 

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Sienna Miller

Sahneye sunucu olarak çıkan Miller, sırt dekolteli, fiyonklarla süslü Oscar de la Renta elbisesi için saçlarında burgularla yapılmış modern bir ense topuzunu, kahverengi ağırlıklı buğulu göz makyajı ve kusursuz kemik yapısını vurgulayan şeftali-bronz ten makyajını tercih etmişti.

 

 

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Naomi Watts

Önü biraz daha uzun bırakılmış long- bob model saçlarını doğal dalgalarla kullanan Watts, vişne ruju ve Armani Couture gri elbisesine yakışan gri tonları kullanılmış göz makyajıyla modern, enerjik ve aynı zamanda seksi görünmeyi başarıyor.

 

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Reese Whitterspoon

Genelde özenle yapılmış topuzlar ve modern şekilde taranan saçlarla gördüğümüz Whitterspoon, bu sefer bizleri ters köşeye yatırdı. İri dalgalı fön çekilmiş saçları ve şeftali tonları kullanılmış makyajıyla vasat görünenler arasındaydı

 

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Jennifer Lopez

Lopez’i her zaman görmeye alışık olduğumuz gibi işlemeli ve derin dekolteli bir Elie Saab tasarımında ve saç modeinde sık sık tercih ettiği net bir at kuyruğu ile gördük, ancak bu sefer elbisesiyle aynı renkte tercih edilmiş bronz-pembe yansımalı göz makyajı ve dudaklarında da ne elbiseye ne de ten rengine yakışmayan pembe renkte ruju ile makyajda bizi hayal kırıklığına uğrattı.

 

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Scarlett Johansson

Kuşkusuz Oscar’ın en şaşırtan isimlerinden biri. Yanları traşlanmış modern saç kesimiyle 50’lerin Hollywood’una ait klasik kadın figüründen, maskülen bir tarza geşiş yapan Scarlett Johansson. Bu maskülenliğe tüm vücudu saran zümrüt yeşili kıyafeti ve derin dekoltesi ile tezat oluşturmayı da başarmış. Yeni doğum yapmasına rağmen eskisinden daha ince olduğunun özellikle altını çizmeliyiz.

 

 

 

 

ETİKETLER: MAKYAJ , JENNİFER LOPEZ , SCARLETT JOHANSSON , JULİANNE MOORE , SİENNA MİLLER , NAOMİ WATTS , DAKOTA JOHNSON , FELİCİTY JONES , ROSAMUND PİKE , 87. AKADEMİ ÖDÜLLERİ , REESE WHİTTERSPOON , CATE BLANCHETTE , MAİRON COTİLLARD , 87. OSCAR