15 Mayıs 2015

68. Cannes Film Festivali: Gala Gecesin Saç ve Makyaj Sırları

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Doutzen Kroes
Festival’in açılış gecesi gördüğümüz pekçok topuzdan biri de Doutzen’e aitti. Ensede düğüm atılarak yapılmış dağınık topuz tercih eden model, 
makyajı gözlerinde yoğunlaştırmış. Kaş altına kadar taşınan parlak bakır rengi far, gri-füme gölgelerle boyutlandırılmış, takma kirpiklerin de etkisiyle tüm gözler Doutzen’in mavi gözlerine odaklanıyor.
 
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Sienna Miller
Yeni kısa kestirdiği saçlarını ense boyunca yukarı doğru toplayarak, kıyafetine yakışan daha klasik bir görünüm tercih etmiş. Sienna’nın vurucu noktası lacivert tuvaletiyle kombinlediği kiraz kırmızısı dudakları. Sadece takma kirpik kullandığı göz makyajını ise hafifçe koyulaştırılmış kaşları ile ön plana çıkarmış, bu kadar az makyajla bu kadar iyi görünmeyi becerdiği için alkışı hak ediyor.
 
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Naomi Watts
Wats’ın kıvırmalı topuzunda dikkat çeken nokta, saçın yanlarının daha net ve yapışık, tepe bölümünün ise rahat ve kabarık oluşu. Bu model, yüzünü olduğundan ince gösterirken tarzına da modernlik katmış. Ancak Watts, beyaz teninin dezavantajlarını yaşamaya başlamışa benziyor, zira yüzünde derinleşen mimik çizgileri oldukça göze çarpıyor.
 
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Julianne Moore
Oscar ödüllü aktrist pek çok kez tercih ettiği net, yandan ayrık sıkı enze topuzuyla geceye katıldı. Ense topuzunda kullandığı şeffaf file ise kesinlikle dikkat çeken bir detay . Mürdüm, karbon ve parlak füme renkleri kullanarak, koyu kızıl kahve saçlarına ve siyah elbisesine yakışan bir göz makyajı tercih eden Moore , yanaklarında ve dudaklarında kullandığı tatlı şeftali tonu ile genel görünümünde kusursuz bir uyum yakalamış.
 
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Natalie Portman
Risk almadan geceye katıldığı bir gerçek. Portman netleştirilmiş, iri dalgalı açık saçları, saç ve göz rengiyle aynı renkte toprak tonlu makyajıyla onu sıkça görmeye alıştığımız şekilde karşımıza çıkıyor. 
 
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Alice Taglioni
Fransız aktrist Taglioni, kulak hizzasından balık sırtı örerek yapılan, gelişi güzel toplanmış etkisine sahip yarım yan topuzuyla dikkat çeken isimlerden biriydi. Taglioni, varla yok arası makyajı ve altın sarısı kendinden dalgalı saçları ile Fransız kadınlarının uğraşılmamış güzellik anlayışına kesinlikle iyi bir örnek.
 

ETİKETLER: 68. CANNES FİLM FESTİVALİ , MAKYAJ , CANNES 2015 , SAÇ , SAÇ STİLİ , ALİCE TAGLİONİ , NATALİE PORTMAN , JULİANNE MOORE , MAKYAJ TREND , NAOMİ WATTS , SİENNA MİLLER , DOUTZEN KROES