04 Temmuz 2019

Yeni Avukatınız Kim Kardashian

YAZI: ZEYNEP GÜR

19-07/03/kim-kardashian-lawyer-1562156896.jpg

Fotoğraf: SplashNews.com

Geçtiğimiz haftalarda ceza avukatı olmak için kolları sıvayan Kim Kardashian, bu kararında kararlı olduğunun sinyallerini bir kez daha verdi. Birkaç hafta önce, Beyaz Saray'a yaptığı ziyarette eski mahkumlara destek vermek ve mahkumların cezaevinden çıktıktan sonra hayat standartlarını koruyabilmeleri adına adalet konuşması gerçekleştiren Kim Kardashian'ın ceza avukatı olma tutkusu geçici bir hevesten ibaret değil, orası kesin.

Aslına bakarsanız 'politika' Kardashian-West hanesinin yabancı olduğu bir konu değil. Kim'in eşi Kanye West'in Amerika'nın gelecek başkanı olmaya kadar uzanan politika yolculuğu zaten yakından takip ettiğimiz bir husustu. Fakat Kim Kardashian bir anda formal bir kimliğe bürünerek adalet savaşçısı kartını çıkarması herkes için bir ilkti doğrusu. Kardashian'ların 2003 yılında vefat eden avukat babası Robert Kardashian faktörünü göz önünde bulundurduğumuz zaman, aslında her şey netlik kazanıyor. 

Gelgelelim günümüze. Ünlü reality yıldızı, KKW hegemonyası feminen lideri ve müstakbel avukat Kim Kardashian, geçtiğimiz günlerde Los Angeles'taki ofisinden ayrılırken objektiflere yakalandı. Ultra resmi Beyaz Saray stilinin aksine, bu defa Yeezy'nin konforlu çekim alanından seslendi Kim. Aslında bu görünümüne 'Kanye stili silüeti' demek daha isabet olur! Ünlü yıldızın aksesuar tercihi ise beklentilerin biraz dışındaydı; Joshua Dressler'ın 1,125 sayfalık Cases and Materials on Criminal Law kitabı, Kim'in yeni personasının bir esereydi desek? Kitabın ağırlığının 1,99 kg, fiyatının ise 245 dolar olduğunu söylemeden geçmeyelim. Yani neredeyse bir çift Yeezy sneaker'ı kadar! 

ETİKETLER: KİM KARDASHİAN , KARDASHİAN , KARDASHİAN AİLESİ