31 Ekim 2016

Stuart Weitzman'ın Gigi Hadid Botları

YAZI: İNAN KIRDEMİR

New York Moda Haftası'nın en çok konuşulan başlıklarından biri Gigi Hadid'in Tommy Hilfiger için tasarladığı kapsül koleksiyondu. Podyumdaki prestijli rütbesini tasarımcılık alanında da kanıtlamaya başlayan Gigi, şimdi de Stuart Weitzman ile ortak bir projede buluştu. Bu sefer bot tasarlayan yeni nesil ikon, ayakkabı tasarlamanın hazır giyimden daha zahmetli olduğunu itiraf etmeden geçmiyor.

Stuart Weitzman GigiFotoğraf: @stuartweitzman

Bu botlar için New York sokaklarında ilham almak adına gece gündüz saatlerce dolaşan Gigi'nin hayalindeki tasarımı bulması biraz zaman almış. Üç farklı renk seçeneğiyle karşımıza çıkan botlara yakından baktığımızda, Gigi'nin bu projeye harcadığı emeğin fark edilmemesi imkansız.

James Franco'nun çektiği bir kampanya filmiyle kutlanan Gigi botları, tasarımcısı tarafından tanıtıldı. Gigi, en doğal haliyle bir boks ringinde Stuart Weitzman'ın güçlü feminen duruşunu kusursuz bir biçimde temsil ediyor. Bu işbirliğinden elde edilecek gelirle Pencils of Promise aracılığıyla Gana, Guatemala ve Laos'ta üç okul açılacak olması da atlayamadığımız önemli bir detay. 

ETİKETLER: STUART WEİTZMAN , GİGİ HADİD , BOT , KAPSÜL KOLEKSİYON