30 Mayıs 2019

Roe'dan Dokunaklı Meseleler

YAZI: ZEYNEP GÜR

roe

Yazı stil sahibi ve zamansız çantalarla karşılamak kim istemez ki? Özgün tasarımlı çantalar kervanına adını ön sıradan yazdıran Roe, ilk koleksiyonuyla karşınızda. Meydan okuyan formların tutkulu dokularla düetinin eseri Roe, özgün stilin gücüne inanan kadınlara açık çek veriyor. 

roe

Roe'nun güncel ve egzantirik tasarımlarının arkasında iki kız kardeş Merve ve Beyza Karaca duruyor. Kendilerini 'stil' yoluyla ifade etmenin peşine düşen birbirinden stil sahibi ve kendine has iki kız kardeş, zamansız parçalardan ve tutku uyandıran dokulardan ilham alarak kendi markalarını oluşturmaya karar veriyor nihayetinde. Sonuç fevkalade! 

Hint kültürünün doğurgan doğasına atıfta bulunan tasarımları açık eden Roe, 'el çantası' formunu modern ve feminen bir perspektifle yeniden yorumluyor. Sahne ışıklarının altında dokunaklı kadifenin olduğu Potli koleksiyonu, 'tradisyonel modern' kavramının karşılığı niteliğinde. Floral desenli brokar kumaşın sofistike yapısına eşlik eden simli tüvit, yumuşacık dokusuyla mevsimsiz bir duruşun simgesi. Siz de yaza Roe'nun karakteristik çantalarıyla girmek istiyorsanız keşfetmenin tam sırası!  

Daha fazla bilgi için: https://officialroe.com

ETİKETLER: ROE , ÇANTA , EL ÇANTASI , KADİFE