27 Temmuz 2017

Rihanna 264 Milyon Çocuk için Fransa Cumhurbaşkanı ile Buluştu

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Leonardo DiCaprio kendini nasıl dünyaya ve küresel iklim değişikliğine adadıysa, Rihanna da şöhretini dünya çapında okuldan uzak kalan 264 milyon çocuğun eğitimi için kullanıyor. Dernekler, vakıflar ve belgesellerin yanı sıra devlet yetkilileriyle de birebir çözüm üretmeye çalışan Rihanna, son olarak Fransa'nın en genç Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile buluştu.

Rihanna 

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Paris'te Fransa'nın First Lady'si Brigitte Trogneux tarafından büyük bir sevgi ve mutlulukla karşılandıktan sonra Macron ile gerçekleştirdiği resmi görüşmenin sonucunda şunları söyledi Rihanna: "Beni şahane ağırladılar. Eğitim sorununu global anlamla masaya yatırdık. Eylül'de çalışmalarımızla alakalı büyük duyurular yapacağız."

Rihanna

Fotoğraf: @EmmanuelMacron

Emmanuel Macron'un yöneticiliğinden çok etkilendiğini belirten Rihanna, "Bu projenin nereye gittiğini duyacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorum. Bu yıl, eğitimin yılı olacak!" dedi. Rihanna'nın duyarlılığını hayranlıkla takip ediyor ve çocukların eğitimi konusunda farkındalık yaratan her türlü girişimi gönülden desteklediğimizi belirtiyoruz.

 

ETİKETLER: RİHANNA , EMMANUEL MACRON , PARİS , BRİGİTTE TROGNEUX