21 Temmuz 2020

Prenses Beatrice ve Edoardo Mapelli Mozzi'nin Sürpriz Düğünü

YAZI: EKİN KURBETÇİ

princess-beatrice-royal-family-queen-elizabeth-wedding

Prens Andrew'ın kızı Prenses Beatrice ve nişanlısı emlakçı Edoardo Mapelli Mozzi, Cuma günü, küçük, sürpriz bir törenle evlendi. Düğünde çifte Kraliçe Elizabeth ve eşi Prens Philip de eşlik etti.

Aslında Eylül ayında nişanlanan çiftin 29 Mayıs'ta gerçekleşecek bir düğünle evlenmesi planlanıyordu. Ancak araya pandemi girince, düğün bu tarihe ertelendi ve ikili daha samimi bir seremoni istedi. Windsor'daki The Royal Chapel of All Saints'de gerçekleşen törene çiftin ailesi ve yakınları katıldı. Mozzi'nin sağdıçlığını ise bir önceki evliliğinden olan 9 yaşındaki oğlu Wolfie yaptı.

princess-beatrice-royal-family-queen-elizabeth-wedding

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Prenses Beatrice, gelinliği için oldukça romantik ve vintage bir görünüm tercih etti. Kraliçe Elizabeth'in 1962'de giydiği Norman Hartnell imzalı elbiseyi ödünç alan prenses, tasarımın kollarını ve eteğini kendine uyarladı. Gelinin taktığı The Queen Mary tacını ise yine Kraliçe Elizabeth kendi düğününde takmıştı.

princess-beatrice-royal-family-queen-elizabeth-wedding

Pandemi sürecinden beri ilk kez saraydan ayrılan Kraliçe Elizabeth, düğünden sonra 40 milyon dolar bağış toplayan Captain Tom Moore'a şövalyelik nişanı vermek için başka bir törene katıldı. Beatrice ve Edoardo ise Captain Tom'un haberine gölge düşürmeyi istemediklerinden, evliliklerini bir gün sonra açıkladı.

Prenses Beatrice ve eşi Edoardo Mapelli Mozzi'nin ilişkisi 2018 sonbaharında başlamıştı. Çift 2019 Eylül'ünde, İtalya'da tatil yaparken nişanlanmıştı.

ETİKETLER: PRENSES BEATRİCE , DÜĞÜN , KRALİÇE ELİZABETH , İNGİLİZ KRALİYET AİLESİ