24 Ağustos 2017

Nike'dan Yeni İş Birliği: OFF-WHITE x Nike

YAZI: YAĞMUR AKPINAR

OFF-WHITE’ın kurucusu ve tasarımcısı olarak bu sene adını sık sık duyduğumuz Virgil Abloh, Nike ile beraber çıkardığı “The Ten” koleksiyonuyla, markanın ikonik spor ayakkabılarına yeni bir yorum getiriyor. Kendisi çocukluğundan beri Nike’ın spor ayakkabılarına olan hayranlığını “Air Jordan’dan büyülenmiştik. O zamanlar Michael Jordan gözümde bir süper kahraman gibiyidi. Şuan yaptığım her tasarımın ilhamı 90'lardaki gençlik yıllarıma ait.” diye ifade ediyor.

off-white,nike

Koleksiyondaki 10 ayakkabı, 2 farklı temaya bölünmüş durumda. Birincisi “Gözler Önüne Seren”: Bizzat Abloh'un malzemeleriyle kestiği ve kalıntılarla yeniden tasarladığı ayakkabıları görüyoruz. Air Jordan I, Nike Air Max 90 ve Nike Air Vapormax gibi modelleri kapsıyor. Bir diğeriyse “Hayaletleştirme”, adından da anlaşıldığı gibi transparan, dikkatleri ayakkabının rengine değil, yapısına çeken yapısıyla Converse Chuck Taylor, Nike Air Force ve Nike Zoom Fly gibi modellere OFF-WHITE’ın bakış açısını katıyor.

Abloh’un koleksiyonuna dahil olan 5 model, 9 Eylül’de satışa sunulacak. Ancak koleksiyonun tamamı için Kasım’a kadar beklemeniz gerek.

İlgili Başlıklar