07 Mayıs 2019

Met Gala Kırmızı Halısında Bir İlk!

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

met gala 2019, met gala, mango sofia sanchez de betak

Dün gece gerçekleşen Met Gala, tarihinde bir ilke imza attı. Kırmızı halısında her zaman yüksek moda markalarının salınmasına şahitlik ettiğimiz ve gösterişli tavırlarıyla birbiriyle yarışan tasarımlar arasında bu kez, demokratik bir marka vardı. Sokak stilinin başı çeken İspanyol oyuncularından Mango, marka elçisi Sofía Sanchez de Betak ile Met Gala kırmızı halısındaydı!

mango

Moda endüstrisinin en görkemli etkinliklerinden olan Met Gala için, Camp tarafından tanımlanan marifet ve abartı konseptine sadık kalarak, bir de ismine atıfta bulunarak oluşturulan tasarım, bir meyve olan mangodan alınan ilhamla oluşturuldu. 

mango met gala

Illustration by David Downton

Eğlenceli estetiği, çarpıcı tonları, özel niteliklere sahip kumaşları, hacimli aksesuarlardaki detayları ve tiyatral duyarlılığıyla da dikkat çekmeyi başardı.

Sofía Sanchez de Betak'ın Met Gala'ya Hazırlık Süreci

Mango’nun görüntü yönetmeni Jan Rivera“Bu, Mango için çok önemli bir an. Bu gibi çalışmalarla müşterilerimize ilham kaynağı olmak istiyoruz. Böylece, markamızın diğer yanlarını da keşfedebilecek, yeni deneyimler yaşayabilecek ve bizim için dönüm noktası sayılan bu gibi etkinliklerde bizim yanımızda olabilecekler” dedi.

19-05/07/gettyimages-1147429602-1557216601.jpg

Sofia Sanchez de Betak Vogue Editörü Hamish Bowles ile Met Gala 2019 kırmızı halısında

mango met gala

Met Gala'nın 2019 teması 'Camp: Notes on Fashion'dan aldığı ilhamla, kıyafetler ve aksesuarlar hazırlayan İspanyol markanın kapsül koleksiyonu, 3 Hazirandan itibaren New York, 561, Broadway Caddesi’nde bulunan Mango mağazasında ve Mango’nun resmi web sitesi mango.com’da satışa sunulacak. Sofía Sanchez de Betak’ın giydiği model de sınırlı sayıda satışa çıkacak parçalar arasında! 

Met Gala 2019'a dair tüm içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER: MANGO , MET GALA 2019 , METGALA2019 , SOFİA SANCHEZ DE BETAK