10 Mart 2019

Meghan Markle: Feminizmin Embriyonik Tekmelerini Hissediyorum!

YAZI: ZEYNEP GÜR

meghan markle

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Dünya Kadınlar Günü'nde King's College London'a ziyarette bulunan Sussex Düşesi Meghan Markle yinyang esintili hamile stiliyle yine büyüledi. 8 aylık hamile karnını sergilemekte hiçbir sakınca görmeyen Sussex Düşesi, Reiss imzalı elbisesi, Alexander McQueen blazer ceketi, Manolo Blahnik stiletto'larıyla ve Stella McCartney clutch'ıyla feminizmin doruklarından seslendi. Fakat Sussex Düşesi, sadece stiliyle gündeme gelmek için orada değildi.

 

Geçtiğimiz günlerde Gurls Talk platformunun kurucusu Adwoa Aboah ve önceki Avustralya Başbakanı Julia Gillard'ı, başkan yardımcılığını yaptığı Commonwealth Trust isimli yardım kuruluşunun etkinliğinde ağırlayan Meghan Markle'ın sıcak gündeminde, günün anlam ve önemini vurgulayan bir konu vardı: Feminizm.

Adwoa Aboah, Anne McElvoy, Angeline Murimirwa ve Julia Gillard ile gerçekleştirdiği söyleşi esnasında, Sussex Düşesi'ne hamilelik sürecinin nasıl geçtiği sorusu yöneltilince, şunları söyledi: "Netflix'te feminizm ile alakalı bir belgesel izledim ve hamilelik dönemiyle ilgili söylenen şu sözler aklımda kaldı, 'Karnımda feminizmin embriyonik tekmelemelerini hissediyorum. Bunu seviyorum. Yani kız ya da erkek, hangi cinsiyet olursa olsun, umarız öyle olur, bizim küçük yumruğumuz." 

Meghan Markle'ı duydunuz, kız ya da erkek, hangi cinsiyet olursa olsun, tek bir endişesi var; o da çocuğunun da tıpkı onun gibi bir feminist olması!

ETİKETLER: MEGHAN MARKLE , İNGİLİZ KRALİYET AİLESİ , KRALİYET AİLESİ , KATE MİDDLETON