14 Temmuz 2015

Kraliyet Lüksü

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

Nicky Hilton, 10 Temmuz'da İngiltere'nin en varlıklı ailelerinden Rothschild'lerin varisi James Rothschild ile Kensington Palace'ta evlendi. İşte Nicky Hilton'un çok konuşulan Valentino Haute Couture gelinliği hakkında bilmeniz gereken beş gerçek.

15-07/14/nickyhilton_3.jpgFotoğraf: Getty Images Türkiye

1. Gelinlik ilhamını prenseslerden alıyor. İngiliz basınına göre tasarım, Kate Middleton'un Alexander McQueen gelinliğiyle benzerlikler taşıyor. Yüksek boyun detayı, iki tasarımı en fazla farklılaştıran nokta.

2. Valentino'nun kreatif direktörleri Maria Grazia Chiuri ve Pier Paolo Piccioli, bu gelinliğin üzerinde altı ay boyunca çalışmış.

3. Nicky Hilton'ın ihtişamlı görünümünün etiketi de beklendiği üzere dudak uçuklatıcı: Bu gelinliğin bedeli, tam 77 bin Dolar. Yani yaklaşık 205 bin Türk Lirası.

15-07/14/nickyhilton_2.jpgFotoğraf: Instagram (@maisonvalentino)

4. Gelinlik üç farklı fildişi tonunu üzerinde barındırıyor. Kristallerin işli olduğu gümüş rengi güpür, siluete kraliyet zarafetini katıyor. Hilton'ın özel yapım Louboutin ayakkabıları, gelinliğin favori eşlikçisi.

5. Bu kadar görkemli bir gelinliği zaptetmek, tahmin edileceği üzere pek de kolay değil. Hilton'ın üç metrelik duvağı, nikah töreninin hemen öncesinde çiftin düğün aracı olarak kullandığı Bentley'nin altında kaldı.

15-07/14/nickyhilton_1.jpg

Fotoğraf: Instagram (@maisonvalentino)

ETİKETLER: NİCKY HİLTON , VALENTİNO HAUTE COUTURE , GELİNLİK