17 Temmuz 2019

Kim Bu Nude Jacquemus Pozları Arkasındaki Mucit?

YAZI: ZEYNEP GÜR

kylie,jenner,jacquemus

Fotoğraf: @kyliejenner

Jacquemus'ün XXL şapkalarıyla nude pozlar vermek Instagram'ın en güncel trendlerinden biri haline geldi. Bella Hadid'den Kylie Jenner'a kadar tüm genç kuşağı etkisi altına alan bu dijital sirkülasyonu kimin başlattığı ise biraz meçhul. Her şey Kylie Jenner'ın KylieSkin markasının tanıtımı için kız çetesiyle Turks and Caicos Adaları'na tatile gitmesiyle başladı. Ultra lüks tatilinden sürekli kareler paylaşan Kylie Jenner'ın en tartışmalı pozuysa Jacquemus şapkasıyla verdiği nude pozdu şüphesiz. Gelin görün ki, bu cesur pozun replikasını Amanda Ensing adlı bir influencer geçtiğimiz ay vermişti. Böylesine sansasyona meyilli bir durumda karşınızda dünyanın en genç milyarderi varsa eğer, avantaj ibresini kendine döndürmeniz kaçınılmaz oluyor. Dolayısıyla, Amanda Ensing'in, Kylie'nin cüretkar paylaşımının altına "Bu poz bana son derece tanıdık geliyor" yorumunu yapmasına şaşırdık mı? Tabii ki hayır. Fakat, durum sandığınız gibi değil! 

amanda,ensing,jacquemus

Fotoğraf: @amandaensing

Instagram'da 1 milyon takipçisi olan Amanda Ensing, her ne kadar kendini "Nude Jacquemus" pozunun mucidi ilan etse de, bu pozun mazisi çok daha öncelere dayanıyor. Bella Hadid'in geçen sene yaz aylarında kapak kızı olduğu Vogue Meksika çekimlerini anımsayalım. XXL Jacquemus şapkasıyla gördüğümüz ünlü süpermodel, bu kareleri kendi Instagram hesabından da paylaşıp altına "serbest zaman stilim" yorumunu düşmüştü. Dolayısıyla, Amanda Ensing'in nude poz tezi burada çürümeye başlıyor. Başka bir anti-tez ise, aynı pozu yine başka bir Instagram kişiliği Kim Zolciak-Biermann'ın da Mart ayında vermiş olmasıydı.

kim,zolciak,birermann

Fotoğraf: @kimzolciakbiermann

Moda polisi Diet Prada'nın sivri diline maruz kalan Amanda Ensing cephesinden çok geçmeden detaylı bir açıklama geldi. Instagram hikayesinden yanlış anlaşıldığını dile getiren influencer, su sözlerle açıklamasını sürdürdü: "Bu pozu benim icat ettiğimi hiçbir zaman söylemedim, hatta bu pozu ilk verdiğimde Pinterest'ten ilham aldığımı söylemiştim daha önce. Sadece iki pozun da birbiriyle olan benzerliğini fark ettim o kadar. Hiçbir zaman Kylie'nin benim pozumu kopyaladığına meal verecek bir açıklamada bulunduğumu düşünmüyorum."

ETİKETLER: KYLİE JENNER , BELLA HADİD , JACQUEMUS , XXL ŞAPKA , İNSTAGRAM TRENDİ