14 Aralık 2018

Keira Knightley'ye Britanya İmparatorluk Nişanı

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Keira Knightley

Fotoğraf: VICTORIA JONES/AFP/Getty Images

Her ne kadar sembolik bir rütbe olsa da, Britanya İmparatorluk Nişanı yaptığınız çalışmaların değer gördüğünün en prestijli kanıtı. Dünya çapındaki başarılarınızın İngiliz Kraliyeti tarafından onurlandırılması demek. Bu yıl bu şerefe nail olan ünlüler arasında başta Anna Wintour ve Victoria Beckham var. Nişanı alan son ünlü ise İngiliz aktris Keira Knightley

İngiliz sinemasına katkılarından ve dünya çapındaki birçok yardım kuruluşuyla birlikte gerçekleştirdiği projeler nedeniyle, nişanı bizzat Prens Charles'ın ellerinden aldı. Buckingham Sarayı'nda gerçekleştirilen törene eşi James Righton ile katılan Knightley'yi annesi Sharman Macdonald ve babası Will Knightley de yalnız bırakmadı. 

Chanel

Fotoğraf: Yannis Vlamos/Indigital.tv

Böylesi önemli bir günde saraya giderken uzun süredir marka elçiliğini üstlendiği Chanel'i tercih eden 33 yaşındaki aktris, limon sarısı takımıyla göz kamaştırdı. 2017 İlkbahar/Yaz Couture koleksiyonuna ait olan parçalar sosyal medyada da büyük beğeni topladı. Kombinini tamamlamak için taktığı şapkaysa, hiç şüphesiz 2019 İlkbahar/Yaz sezonunun favori aksesuarlarından biri. 

 

 

ETİKETLER: KEİRA KNİGHTLEY , BRİTANYA İMPARATORLUK NİŞANI , OBE , CHANEL , VOGUEİNSTAGRAM