05 Mart 2019

İngiliz Kraliyet Ailesinin Yeni Sosyal Medya Kuralları

YAZI: ZEYNEP GÜR

royal social media

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Sosyal medya, an itibarıyla İngiliz Kraliyet hanesinin sıkı denetimi altında. Sussex ve Cambridge Düşesleri Meghan Markle ve Kate Middleton'ı açık hedef haline getiren Instagram ve Twitter'ı filtreleme kararı alan Kensington Royal, resmi Twitter hesabından şöyle bir açıklamada bulundu: “Irk, cinsiyet, din, uyruk, dış görünüm, cinsel yönelim veya yaşa dayalı ayrımcılığın teşvik edilmesi an itibarıyla hoş görülmeyecek."

İngiliz Kraliyet hanesinin herhangi bir üyesine hakaret etmek, müstehcen, saldırgan, tehditkar, küfürlü, nefret dolu, cinsel içerikli materyal veya şiddeti teşvik etmek bundan sonra tamamen yasak; kısacası, emir büyük yerden!

 

 

Kensington Royal'ın sosyal medya ekibi bundan sonraki sıkı süreçte, İngiliz Kraliyet mensuplarına edilen tüm yersiz ithamları teker teker saptayıp, gerekirse haklarında soruşturma başlatabilecek. Şu sıralar, ilk çocuğunu dünyaya getirme hazırlıklarında olan Meghan Markle'a ve Kate Middleton'a sosyal medya üzerinden yapılan suçlamaları sonlandırmak amacıyla getirilen bu sıkı yönetimin sadece İngiltere sınırları içinde değil, her yerde geçerli olması ise bir tartışma konusu. 

ETİKETLER: İNGİLİZ KRALİYET AİLESİ , MEGHAN MARKLE , KATE MİDDLETON , SOSYAL MEDYA , İNSTAGRAM