03 Ocak 2020

Gucci'nin 2020'deki İlk İlham Kaynağı: Mickey Mouse

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

elif altıntaş, disney, gucci

Geleneksel Çin takvimine göre 25 Ocak, Ay Yeni Yılı'nın ve Fare Yılı'nın başlangıcını işaret ediyor. Gucci de bunu kutlamak için dünyanın en ünlü faresi Mickey Mouse'u kampanyasının başrolüne taşıyor.

Aslında bu birliktelik, Gucci ve Mickey Mouse için ilk değil. Alessandro Michele, çizgi karakterin 90. doğum gününü kutlamak amacıyla 2019 İlkbahar/Yaz defilesinde 4,500 dolar değerindeki üç boyutlu Mickey Mouse çantayla, karaktere olan sempatisini bir kez daha dile getirmişti. Ancak bu kez Mickey Mouse, koleksiyonda tek bir parça olarak konumlanmak yerine, tüm koleksiyonu ele geçiren durumunda. 

elif altıntaş, disney, gucci

Dünyanın en mutlu yeri olarak adlandırılan Disneyland'da gerçekleşen kampanya çekimlerinde deklanşörün ucunda fotoğrafçı ve yönetmen Harmony Korine yer alırken, Alessandro Michele'in tuhaf estetik anlayışı Mickey Mouse ve arkadaşlarının fantastik dünyasına katkıda bulunuyor.

Yeni yıl coşkusu kimileri için bitse de, Gucci'nin yeni koleksiyonuyla yeni bir yıl daha kutlamak mümkün. İkonik Disney yıldızı ile süslenmiş hazır giyim, aksesuar, çanta ve ayakkabılardan oluşan ve geniş bir seçki sunan koleksiyon, bugün itibariyle online olarak markanın web sitesinde ve mğazalarda satışa sunuluyor. 

 

ETİKETLER: GUCCİ , DİSNEYLAND , MİCKEY MOUSE