29 Eylül 2015

Gigi Hadid'den Mesaj Var

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

Bu sezon moda haftalarında Hadid rüzgarının estiğini söylemek, pek yanlış olmaz. Zamanın en popüler modellerinden Gigi ve onun sektöre henüz giriş yapan kız kardeşi Bella, çoğu moda meraklısı için bu serüvenin en tanıdık yüzlerinden birine dönüştü. Tabii herkes bu durumu aynı şekilde karşılamadı. Nispeten kıvrımlı vücudu ve kendisine has yürüyüşüyle podyumda diğer modellerden kolaylıkla ayrılan Gigi, Instagram'da aldığı acımasız eleştirilere daha fazla sessiz kalamadı ve bir mesaj yayınladı.

Mesajın bir bölümü, son olarak Balmain x H&M işbirliği için Mario Sorrenti'nin objektifi karşısına geçen Gigi'nin yaşadığı zorlu süreci şöyle anlatıyor: "Hayır, defilelerdeki diğer modellerle aynı tipte bir vücudum yok. Hayır, herhangi bir defilenin en iyisi olduğumu da düşünmüyorum. Evet, eşsiz bir yürüyüşüm olmasını tabii ki isterim ancak kendimi geliştirmem gerektiğinin farkındayım. Hayır, bu endüstride bu tipteki ne ilk, ne de son modelim. Bulunduğum noktaya nasıl geldiğimle ilgili istediğiniz bahaneyi üretebilirsiniz, ancak işin aslı ben gerçekten çalışkan bir insanım. Kendime güveniyorum ve moda endüstrisi bir değişimin eşiğindeyken, bu değişime hazırken bu işi yapmaya başladım. Daha önce yüksek modada kabul görmeyen bir vücudum var ve tasarımcılar, stylist'ler ve editörler beni desteklediği için çok şanslıyım." 

 

15-09/29/versace-milano-moda-haftasi-ilkbahar-2016-yaz-2016-_arc1113-1443526470.jpg20 yaşındaki Amerikalı süpermodel Gigi Hadid, Versace İlkbahar/Yaz 2016 defilesinde.

 

20 yaşındaki model, tüm negatif eleştirilerin onu asla yıldırmayacağının da altını çiziyor: "Zalim yorumlarınız bende vücudumu değiştirme isteği veya beni defilelerinde görmek isteyen tasarımcıları geri çevirme zorunluluğu uyandırmıyor. Onların benim hakkımdaki görüşlerini değiştirmediği de kesin. Eğer beni defilelerinde istiyorlarsa, oradayım. İstemiyorlarsa, yokum. Durum bu kadar basit. Eğer benden hoşlanmıyorsanız, beni takip etmeyin, beni izlemeyin. Çünkü hiçbir yere gitmiyorum. Eğer bu vücuda sahip olmasaydım, bu kariyeri de inşa edemezdim. Seksi olabilmeyi seviyorum. Bununla gurur duyuyorum."

Gigi Hadid'in Paris Fashion Week'in başlangıcını kutlayarak bitirdiği bu mesajı, moda endüstrisinde çeşitliliği destekleyen çoğu internet kullanıcısından büyük destek gördü. Kıvrımlı vücuduyla bir zamanlar benzer tartışmalar yaratan süpermodel Tyra Banks, model ve vücut aktivisti Ashley Graham ve Kardashian klanının annesi Kris Jenner da, Gigi'yi sosyal medyada destekleyen isimler arasında.

 

 

A photo posted by Gigi Hadid (@gigihadid) on

ETİKETLER: GİGİ HADİD , İNSTAGRAM