15 Mayıs 2016

Eurovision'da Justin Timberlake ile Esen Amerikan Rüzgarı

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Justin Timberlake’i dün gece Eurovision sahnesinde görenler, haklı olarak şaşırmış olabilirler. Bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması’nda bir ilk yaşandı ve Eurovision tarihinde ilk kez Amerikalı bir dünya yıldızı sahne aldı. Timberlake, 2002 yılından nostaljik sayabileceğimiz hit parçası Rock Your Body ile açılışı yaptı. Kendi imzasını taşıyan dans stiliyle, 14 yıl önce sergilediği eşsiz performanslarını aratmayıp, gün geçtikçe yeteneğinin üstüne ekleyen yıldız, kısa süreliğine de olsa Avrupa'da Amerikan rüzgarı estirdi. 

Justin Timberlake, Eurovision

Son birkaç haftadır Avrupa turnesinde olan Timberlake, yeni şarkısı Can’t Stop the Feeling’i duyurmak için Eurovision sahnesine uğramaktan daha etkili bir tanıtım yöntemine başvuramazdı. Yeni şarkısını besteleyen müzisyenlerin de İsveçli olmaları, hem Justin, hem de Stockholm'de düzenlenen Eurovision için hoş bir ayrıntıydı. 

Yarışmayı, Kırım Türklerine yapılan soykırımı anlatan 1944 isimli parçayla Ukrayna'nın kazandığını not düşelim. Ukrayna adına yarışan Jamala, 534 puanla Eurovision'u birincilikle tamamladı.

ETİKETLER: JUSTİN TİMBERLAKE , EUROVİSİON , STOCKHOLM