04 Mart 2015

DESA Milano Sahnesinde

Geçtiğimiz yıl adını Milano Moda Haftası takvimine yazdırarak Türkiye'yi başarılı bir şekilde temsil eden DESA, NINETEENSEVENTYTWO koleksiyonuyla aralarında Vogue'un Uluslararası Moda Yazarı Suzy Menkes, Vogue İtalya Genel Yayın Yönetmeni Franca Sozzani gibi sektörün profesyonellerinin yanı sıra Armani Muse modeli ve Pirelli Takvimi yıldızı Antonia Dell’Atte gibi moda ikonlarından da övgüler toplamıştı.
 
 
Bu yıl ikinci kez Milano Moda Haftası kapsamında yeni koleksiyonunu sunan DESA NINETEENSEVENTYTWO 1 Mart Pazar günü Milano’nun en görkemli saraylarından biri olan Palazzo Serbelloni’de moda dünyasının önemli isimlerini ağırladığı bir davet verdi
 
 
‘Un Hisorie Sample’ filmininin esrarengiz karakteri Romy Schneider’dan ilham alarak hazırlanan koleksiyonda Josef Albers’in eserleri ve Charlotte Perriand’ın tasarımlarından esinlenen tasarımlar da göze çarpıyor. Tasarımlarda geometrik renk eklemeleri dikkat çekerken Nero, Poison, Smokey Wine, Saffron, Blu Ash, Cacao ve Ebony renk seçenekleriyle her stile hitap ediyor.
 
 
NINETEENSEVENTYTWO Sonbahar / Kış 2015-16 Koleksiyonu’nun bir diğer önemiyse ilk kez ‘unise’ bir ürün sunarak, hem kadınları hem erkekleri içine alan bir dünya yaratıyor olması.
 
 

ETİKETLER: 2015 SONBAHAR KIŞ , NİNETEENSEVENTYTWO , DESA