23 Mayıs 2018

Cartier Mücevherleri Ocean's 8'in Başrolünde

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Cartier

Serinin en yeni filmi Ocean’s 8, Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway ile birlikte Rihanna ve Helena Bonham Carter gibi başarılı yıldızları bir araya getiriyor. Her yıl düzenlenen Met Gala’da gerçekleşecek bir soygun planının etrafında dönen filmin başrolünde, Cartier imzalı efsane pırlanta kolye, Toussaint var.

Cartier

Cartier’nin film için yeniden hazırladığı replika kolye, Maison de Cartier’nin yeni sinematografik işbirliğinde, cesur ve korkusuz ruhunu yansıtıyor. Ocean’s 8’in tek mücevher ortağı Cartier, filmde kullanılan kolyeyi Paris’teki mücevher atölyelerinde 8 haftada tamamladı.

Cartier

Filmde yer alan replika kolyenin orijinali için, Jacques Cartier’nin ‘bir hayalin harikulade bir şekilde gerçeğe dönüşmesi’ olarak tasvir ettiği kolye, Jacques Cartier tarafından Nawanagar Mihracesi için 1931 yılında tasarlanmıştı. “Dünyanın en renkli mücevherlerinin en ince kademesi” olarak tanımlanan bu kolye, Anne Hathaway’in boyun ölçülerine adapte edildi ve orijinal boyutundan yüzde 15 ile yüzde 20 oranında küçültüldü. Çünkü orijinal kolye, bir erkek için tasarlanmıştı. Jeanne Toussaint kolyesi, zanaatkârlık ve mükemmeliyet bakımından, her anlamda Cartier’nin yüksek mücevhercilik kriterlerini karşılıyor.

Meraklısına not: Ocean’s 8, 15 Haziran 2018’de sinemalarda.

ETİKETLER: OCEAN'S 8 , ANNE HATHAWAY , CARTİER , TOUSSAİNT , RİHANNA , CATE BLANCHETT , SANDRA BULLOCK